Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Френсіс Фокуяма, американський філософ та політичний економіст, викладач Стенфордського університету, написав власні роздуми про війну в Україні.

На момент підготовки цього тексту він знаходився у Скоп’є (Північна Македонія) і зазначив, що на Балканах, а особливо в Сербії, загалом присутня доволі широка підтримка Путіна, напротивагу настроям в інших країнах Європи.


Росія прямує до поразки. Російське військове планування виявилося некомпетентним, оскільки воно ґрунтувалося на хибному припущенні, що українці прихильно ставляться до Росії, а українські війська одразу впадуть після вторгнення. А тому російські солдати замість додаткових боєприпасів та провізії  везли з собою форму, яку планували одягти на парад перемоги в Києві. На даний момент Путін долучив до цієї операції основну частину своїх військових — немає величезних резервів сил, які він міг би додатково залучити до битви. Російські війська застрягли за межами різних українських міст, де вони стикаються з величезними проблемами з постачанням та постійними українськими контратаками.


Крах Росії може бути раптовим і катастрофічним, а не відбуватися повільно через війну на виснаження. Армія в полі досягне точки, коли не буде можливим ані постачання, ні виведення військ, і моральний дух випарується. Це принаймні може відбутися на півночі. Наразі росіянам краще на півдні, але ці позиції буде важко зберегти, якщо північ зазнає краху. Немає можливого дипломатичного вирішення війни до того, як це станеться. Не існує жодного компромісу, який був би прийнятним як для Росії, так і для України, враховуючи втрати, які вони зазнали на даний момент.


ООН вкотре демонструє свою немічність.

Рішення адміністрації Байдена не закривати небо над Україною та не допомагати з передачею польських літаків МІГ були хорошими. Їм вдалося тримали голову холодною в такий емоційний період. Зокрема, польські МіГи не розширили б можливості для українських військових. Набагато важливішим є безперервне постачання джавелінів, стінгерів, TB2, медичних матеріалів, комунікаційного обладнання та обміну інформацією. Я припускаю, що українські сили вже приймають рішення виходячи з даних розвідників НАТО, які діють за межами України.


Путін не переживе поразки своєї армії. Він отримує підтримку, тому що його вважають сильною людиною. Що він може запропонувати, коли продемонструє некомпетентність і його позбавлять сили примусу?

Турецькі дрони стануть бестселерами.


Ця війна стала хорошим уроком для Китаю. Як і Росія, Китай створив, здавалося б, високотехнологічні військові сили за останнє десятиліття, але вони не мають бойового досвіду. Жалюгідну роботу російських ВПС, ймовірно, повторять ВПС Народно-визвольної армії, яка так само не має досвіду управління складними повітряними операціями. Ми можемо сподіватися, що китайське керівництво не буде обманювати себе щодо власних можливостей, коли обмірковуватиме майбутній крок проти Тайваню, як це зробили росіяни.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button