Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 270 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Військовий спеціаліст Джон Спенсер, офіцер Збройних сил США у відставці, 25 років служив в армії, в тому числі під час війни в Іраку. Він також викладав та досліджував військову справу у Військовій академії Сполучених Штатів. Зараз він керує кафедрою досліджень ведення війни у містах в Інституті сучасної війни, дослідницькій інституції, створеній на базі Військової академії. Він також є автором книги Connected Soldiers.

15 березня у своєму Твіттері він дав поради українським захисникам і захисницям щодо ведення боїв у містах. «Хмарочос» відредагував та переклав ці правила.

«Я воював у пеклі, яким є міська війна. Я вивчав і писав про це майже десятиліття. Я давав поради багатьом військовим. Це мої правила для захисників міста».

  1. Оборона – найпотужніша форма війни. Нападник має прийти до вас, а ви маєте бути в підготовленій позиції. Він має перетнути відкриту вулицю, аби атакувати. Вбивайте його на вулицях та провулках.
  2. Ніколи не припиняйте готувати захист. Навіть, коли ви боретеся, ви маєте продовжувати покращувати свої захисні позиції.
  3. Змусьте нападника йти, куди хочете ви, а не він. Облаштуйте якомога вищі бар’єри. Заблокуйте всі вулиці, провулки, двері та вікна. Перетворіть місто на фортецю зі стін, які змушували б ворога потрапляти у підготовлені вами пастки.
  4. Використовуйте бетон – це один з найкращих захисних ресурсів. Не використовуйте деревину і мішки з піском, вони слабкі. Бетон, армований сталевими прутами, є одним з найміцніших матеріалів. Будуйте з нього бар’єри та бойові позиції.
  5. Завжди ховайте себе, приховуйте свої позиції та зброю. Ворог може побачити вас згори. А якщо він бачить вас, то може вразити ракетами, бомбами та мінометами. Якщо є ви постійно ховаєтеся та рухаєтеся всередині будівель та між будівлями, ворог не зможе вразити вас.
  6. Ви можете використовувати підземку, щоб переховуватися, тікати, захистити себе, зберігати припаси, переміщуватися та атакувати.
  7. Несподіваність – ваше все. Ви вирішуєте, де і коли відбувається бій. Ворог дуже боїться міських снайперів. Нехай він думає, що в кожному вікні стоїть снайпер.
  8. Одного бійця замало. Боріться командами по 3-5 чоловік.
  9. Атакуйте із захищеної та прихованої позиції. Неважливо, кидаєте ви щось чи стріляєте, робіть це з середини приміщення, з високих чи низьких поверхів тощо.
  10. Завжди майте план втечі після нападу. Зробіть отвори в стінах, підлозі чи стелі, щоб ви могли бігати між кімнатами та будівлями, коли падають ворожі бомби, або коли вони надто близько до вас.
  11. Ворог боїться міської війни. Він спробує прокрастися повз ваш захист. Нехай ніколи не спить більше 2/3 ваших бійців.
  12. Пийте воду, адже ви не зможете воювати, якщо будете мертві. Без води можна прожити лише три дні, а без їжі – три тижні. Будь-яку воду можна очистити (закип’ятити, додати відбілювач з хлором чи йод).
  13. Мийте руки перед їжею. Хвороба може вбити ваш швидше, ніж ворожі кулі. Не дозволяйте мухам торкатися вашої їжі.
  14. Ви повинні дотримуватися законів війни – носити маркування, яке відрізняє вас як бійців. Незалежно від тактики ворога, з захопленими ворожими бійцями потрібно поводитися згідно з законами війни.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button