Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Віце-президентка Світового банку Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде. Фото: business-review

Валовий внутрішній продукт України за підсумками 2022 року може впасти на 45,1%, порівняно з попереднім роком, йдеться у прогнозі Світового банку. Місяць тому банк прогнозував, що ВВП впаде на 10%, «якщо припустити якнайшвидше завершення війни та значну донорську підтримку».

У прогнозі зазначають, що він складений за умов суттєвої невизначеності. Точніший ступінь економічного спаду залежатиме від тривалості та інтенсивності війни.

За оцінкою аналітиків, у 2023 році ВВП країни зросте на 2,1%, у 2024 році – на 5,8%. Інфляція у 2022 році становитиме 15%, роком пізніше – 19%, у 2024 році – 8,4%.

Серед причин падіння економіки: не працює понад половина підприємств, закрите чорноморське судноплавство з України, що призвело до скорочення приблизно 90% експорту зерна та половини загального експорту країни. У багатьох областях війна унеможливила економічну діяльність, а також перешкоджає посівам та збиранням врожаю.

Війна суттєво позначитися на показниках бідності в Україні, наголошують експерти. Частка населення країни, що живе за межею бідності (для країн зі схожими доходами доходами цей поріг становить 5,5 долара на день), загрожує різко зрости – з 1,8% до 19,8%.

«Масштаби гуманітарної кризи, спричиненої війною, приголомшують», – заявила віце-президентка Світового банку Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде. Україна потребує негайної та масштабної фінансової підтримки, зазначила вона.

Водночас, ВВП Росії за підсумками року може скоротитися на 11,2%, інфляція зросте з 9% у 2021 році до 22% у 2022. В Білорусі ВВП впаде на 6,5%. На думку Світового банку, 2023 року білоруська економіка зросте на 1,5%, роком пізніше – на 1,6%.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button