Пам’ятник засновникам Києва тимчасово обшили металом для захисту (фото)
Навколо пам'ятника у повну висоту побудували конструкцію з металевих будівельних лісів та дерев‘яного брусу.
Навколо пам'ятника у повну висоту побудували конструкцію з металевих будівельних лісів та дерев‘яного брусу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Пам’ятник засновникам Києва захистили від можливих руйнувань під час обстрілів РФ. Навколо скульптури у повну висоту побудували шестиметрову конструкцію з металевих будівельних лісів та дерев‘яного брусу.
Зовні пам’ятник укріплений спеціальними плитами, а в нижній частині укладені мішки з піском. Автором проєкту захисного саркофага став архітектор Микола Віхарєв.
Роботи по створенню захисної споруди виконала компанія «ЕкоБуд», матеріали надала «Альтіс-Констракшн». За словами директорки фонду «Можемо разом» Оксани Гуляєвої, на його стінах з’явиться мурал з патріотичним сюжетом від українського художника Валерія Колора.
Ініціатива захисту пам’ятників у столиці належить Департаменту охорони культурної спадщини. У Києві вже захищені пам’ятник Святому Володимиру, пам’ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу та Мефодію, пам’ятник Богдану Хмельницькому, пам’ятник Данте Аліг’єрі, пам’ятник Петру Сагайдачному та пам’ятник Михайлу Грушевському.
Пам’ятний знак на честь заснування міста Києва споруджений в 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста. Він розташований на набережній Дніпра в Наводницькому парку, посередині між станцією метро «Дніпро» та мостом Патона. Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоского човна, на якому встановлено фігури братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либіді. Автори — скульптор В. З. Бородай, архітектор М. М. Фещенко.
Читайте також: Які культурні пам’ятки зруйнували росіяни?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті