Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 126 днів. За цей час ми опублікували 25016 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: vaticannews.va

Папа Римський Франциск вважає, що Захід приймає біженців з України краще, аніж з інших частин світу через расизм. Таку заяву він зробив в інтерв’ю італійському громадському телебаченню RAI.

«Біженці поділяються на перший та другий класи — за кольором шкіри, залежно від того, звідки він — з розвиненої чи слаборозвиненої країни. Ми расисти, і це погано», — додав Папа Франциск.

У той час він заявив, що визнає право країн захищатися, але, за його словами, загальна відмова від миру є великою проблемою: «Я їх розумію, але не схвалюю».

У Ватикані під час цьогорічної Хресної дороги на ХІІІ стації хрест понесуть українка та росіянка: Ірина та Альбіна, які переїхали до Італії два десятиліття тому і разом працюють у хоспісі. Такий крок там пояснюють спробою шукати примирення. Це викликало протести української громади в Італії, до них долучився посол України у Ватикані Андрій Юраш.

Схожу заяву зробив голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус. За його словами, світ не приділяє однакової уваги надзвичайним ситуаціям, що стосуються чорношкірих та білих людей. Він заявив, що лише мала частина допомоги, наданої Україні, була приділена іншим гуманітарним кризам. Голова ВООЗ навів приклад конфліктів в Ефіопії, Ємені, Афганістані та Сирії, які не викликають такої стурбованості світу, як війна в Україні. При цьому Гебреїсус визнав допомогу Україні дуже важливою, тому що вона «впливає на весь світ».

За словами культурологині та дизайнерки Маріам Найєм, українці дуже болісно сприймають подібні висловлювання.

«Вони читаються як заклики до нас заткнутися та заклики до наших партнерів припинити діяти. Війна триває вже вісім років, і лише зараз ми почали отримувати суттєву допомогу. І нам потрібно більше. Те, що в інших немає такої платформи, не означає, що українці мають мовчати, висвітлення у ЗМІ має припинитися, а наші партнери мають перестати допомагати. Натомість Заходу потрібно підвищувати голоси непривілейованих і робити більше у тих регіонах, де потрібна допомога», – прокоментувала вона.

Ми писали, що японські медіа та аналітики відзначають безпрецедентну підтримку, яку українським біженцям надає Японія. Країна відома своєю закритістю до мігрантів. В Японській асоціації біженців зауважують, що для японців важить «європейськість» українців — багато хто дзвонить і каже, що хочуть допомагати лише українським біженцям, а не людям із Сирії або М’янми.

Віце-президент Єврокомісії Маргарітіс Схінас, відповідаючи на обвинувачення в подвійних стандартах заявив, що нинішня гуманітарна криза є «унікальною» з європейської точки зору.

«Ми подбаємо про те, щоб захист, який ми запропонували українським біженцям, став універсальним принципом у ЄС», — сказав Схінас.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button