Що буде з запасами їжі та цінами на продукти в Україні? Пояснює Мінагрополітики
Експорт аграрної продукції може збільшитися до 70%. Це розглядають як один з основних китів підтримки економіки.
Експорт аграрної продукції може збільшитися до 70%. Це розглядають як один з основних китів підтримки економіки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Підстав для критичного зростання вартості продуктів у масштабах країни немає, вважає перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
«Десь може виникнути тимчасовий дефіцит через бомбардування чи зрив логістичних ланцюгів, але в цілому передумов немає», — заявив він в ефірі телеканалу «Київ».
За його словами, зараз питання №1 для українських аграріїв — збільшення експорту продукції в умовах блокування окупантом портів.
«Основними партнерами України в цьому питанні є Литва, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія. Завдяки цим країнам можна експортувати нашу продукцію, яка є надлишковою з точки зору внутрішнього споживання, в порти цих країн для подальшого її транспортування в держави, які були в останні десятиліття імпортерами нашої сільгосппродукції. Ми бачимо, що навіть за цей період пропускна спроможність збільшилася втричі. Поки що вона не максимальна, але суттєво зростає», — розповів Висоцький.
Експорт базових продуктів, критичних для внутрішнього споживання, зараз обмежено. Ці товари експортують виключно через видачу ліцензій — у кожному випадку Мінагрополітики оцінює, чи це не зашкодить внутрішньому споживачу.
Ціни на продукти, які мають істотну соціальну значущість, — цукор, крупи, борошно, соняшникова олія — регулює держава.
Майже в усіх областях України триває посівна. Засіяно понад 1,5 мільйона гектарів.
«Враховуючи те, що історично ми 70% продукції експортували, все рівно потрібно активно працювати над експортом, оскільки Україна фізично не зможе всю цю продукцію спожити на внутрішньому ринку», — зауважує заступник міністра.
До війни експорт аграрної продукції становив 40% від усього українського експорту. Зараз ця частка може збільшитися до 70%. Це розглядають як один з основних китів підтримки економіки.
Запасів продовольства і кормів для безперебійного виготовлення продовольства достатньо — у середньому їх є на два роки, а за деякими позиціями значно більше.
Тим часом ООН вважає, що цього року до 30% українських полів не можна буде використовувати для вирощування пшениці, жита, соняшника та кукурудзи через бойові дії та залишки боєприпасів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті