На маріупольській Азовсталі обвалилося одне з укриттів, під завалами люди
В підземних укриттях Азовсталі зараз перебувають до 2 тисяч цивільних, переважно жінок із дітьми.
В підземних укриттях Азовсталі зараз перебувають до 2 тисяч цивільних, переважно жінок із дітьми.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Внаслідок одного з потужних авіаударів по Азовсталі в Маріуполі обвалилося одне з укриттів, повідомив Current Time один із командирів полку Азов Максим Жорін, який перебуває на зв’язку з захисниками оточеного заводу.
За його словами, Азовсталь вже кілька днів зазнає постійних інтенсивних авіаударів, артилерійських ударів, зокрема з боку корабельної артилерії. Якщо на тлі цього інтенсивність наземних атак була невисокою, то зараз у перервах між авіаударами росіяни роблять спроби наступу на завод.
«Щодо авіаударів, як казали, завалило підземне укриття, то це правда. (19 квітня) таких авіаударів було багато, і справді одне з укриттів обвалилося. Наразі не можу підтвердити про 300 загиблих, такої інформації поки немає. Постраждалі там точно є, це вже очевидно, але скільки їх саме, поки визначити не можемо», — зазначив Жорін.
Напередодні бізнесмен Сергій Тарута заявив, що росіяни скинули потужну бомбу на лікарню в районі Азовсталі, під завалами — близько 300 людей, серед яких діти.
Цю інформацію заперечував радник мера Маріуполя Петро Андрющенко: «Так, Маріуполь, зокрема зона Азовсталі, під щільним бомбардуванням надважких бомб. Але в зоні навколо Азовсталі вже давно ніхто не переховується, особливо в зруйнованій до того будівлі лікарні».
В підземних укриттях Азовсталі зараз перебувають сотні цивільних, переважно жінок із дітьми. Вони перебралися з інших районів Маріуполя до захищенішого заводу, де також є запаси їжі й води. Дехто живе у цих підвалах з перших днів війни, не виходячи назовні. Крім того, на території заводу — близько 500 поранених військових.
Наразі значна частина території Маріуполя окупована. Водночас радник голови Офісу президента Олексій Арестович стверджує, що українські військові чинять опір і в інших частинах міста.
Сьогодні, 20 квітня, вдалося погодити з окупантами один гуманітарний коридор з Маріуполя, повідомила віце-прем’єрка Ірина Верещук. Колона має рухатися через Бердянськ до Запоріжжя.
Мер міста Вадим Бойченко каже про плани евакуювати шість тисяч жінок, дітей і літніх людей 90 автобусами. Він уточнює, що впевненості в тому, що гуманітарний коридор відбудеться, немає. Загалом в Маріуполі зараз залишилося понад 100 тисяч людей, які чекають на евакуацію.
У російських джерелах пишуть, що завод начебто вже зачищають і виводять цивільних з укриттів (перед тим заперечували наявність там цивільних) — Жорін спростував цю інформацію.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті