Польський пекар приїхав до Бучі відновлювати місцеву пекарню
Яцек Полевський з сином та своїм другом печуть хліб для цивільних та військових українців.
Яцек Полевський з сином та своїм другом печуть хліб для цивільних та військових українців.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Пекар Яцек Полевський із Познані приїхав до Бучі, де зараз пече хліб для цивільних та військових і відновлює місцеву пекарню, пише Zaxid.net.
Його пекарня «Чорний хліб» з перших днів повномасштабного наступу організувала збір допомоги українцям.
За словами пекаря, він довго тримався «поза емоціями» і відстежував коментарі воєнних експертів, та коли побачив кадри того, що росіяни зробили в Бучі на Київщині, таки не втримався. Чоловік знайшов власників місцевої пекарні «Хатинка пекаря», яку російські загарбники перетворили на свій командний пункт, і став збиратися у дорогу. Місто відкрили 14 квітня, тоді ж Полевський виїхав з Познані.
Він планував зібрати 10 тисяч злотих на все те ж житнє борошно і дорогу. 25-кілограмовий мішок такого органічного борошна коштує 100 злотих, а це – 50 хлібин для українців. Спочатку Полевський купив 500 кг борошна у Польщі, потім ще 600 – у Львові дорогою в Київ. А сьогодні небайдужі поляки пожертвували на справу пекаря вже 27 тисяч злотих і він продовжує купувати борошно вже на Київщині. Також за ці кошти можна буде допомогти й іншим місцевим пекарням, які теж виходять на контакт з польським колегою.
Поляк розповів, що найбільше його вразили не масштабні руйнування у Бучі, а інше: «Порожньо, скрізь порожньо, немає людей і тихо, бігають тільки пси». Але невдовзі він познайомився з людьми, які залишились в місті або повернулись в Бучу після її звільнення від російських окупантів.
«Вчора були в районі, де люди не мають ані води, ані газу, ані світла. Вони збираються у подвір’ях і розпалюють вогнища, щоб приготувати разом їжу. Ми знайомимось, говоримо, жартуємо, п’ємо горілку – соціалізуємось. Дуже милі люди – одразу запрошують нас на якісь шашлики, пригощають. Військові нас вітають. Це дуже зворушливо і по-доброму», – розповідає Полевський.
Він назвав своєю головною задачею – випікати хліб для людей, які є в місті, та для військових, а також наводити лад у пекарні. Роблять це разом із власником «Хатинки пекаря» Ярославом, старшим сином Яцека і другом, з яким разом приїхали з Польщі. Пошкодження у «Хатинці пекаря» виявились не критичними, хоча робота є.
У Бучі волонтери планують лишитися до кінця тижня, а потім – повертатимуться до своїх обов’язків вдома.
Окрім того, у Познані щороку проводиться двомісячна акція «Хочемо хліба», присвячена Познанському страйку у червні 1956 року, що почався з економічних причин, а переріс у акції проти комуністичної влади. Цього року збірка коштів і продуктів, що триватиме до 28 червня, буде присвячена допомозі українським біженцям.
Читайте також: Київський пекар вигадав рецепт хліба «Чорнобаївський»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті