Дослідники започаткували дискусійну ініціативу з відбудови житла після війни
Аналітичний центр запрошує усіх зацікавлених долучитись до дискусії.
Аналітичний центр запрошує усіх зацікавлених долучитись до дискусії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Аналітичний центр Cedos розпочав дискусійну ініціативу Re.Housing for Ukraine. Її метою є дослідження та пошук сталих рішень для відбудови житла і оновлення житлової політики в Україні.
«Ми віримо, що міста – це люди, а не лише стіни. Стосунки між людьми і соціальні структури є не менш важливими за будівлі та архітектурні форми. Наша ціль – пошук нових суспільних домовленостей для якісної трансформації не лише архітектурної й просторової складової, але й соціальних аспектів житла та житлової політики в Україні», – йдеться в заяві центру.
Директор Cedos Іван Вербицький коментує, що Україна відносно успішно справилася з питанням надання прихистку вимушеним переселенцям на перші кілька тижнів, але вже потрібно шукати довгострокові рішення.
«Зараз ці кілька тижнів закінчуюються і треба шукати середньо- і довгострокові рішення. Є гарна дискусія в архітектурній спільноті, але житло – це не лише архітектура. Важливі також суспільні домовленості про те, як ми фінансуємо і управляємо житлом, яка структура його власності. Попередня державна політика у цій сфері базувалася на ще радянському Житловому кодексі, який давно потребував реформування. Важливо подивитися також на принципи і підходи: чи ефективні вони, чи справедливі, чи вони раптом не застаріли, як можна краще відповідати новим викликам», – вважає аналітик.
Cedos вже не один рік системно працює над аналізом житлової політики. В рамках цієї ініціативи команда планує створити можливість для пошуку рішень, які будуть найкраще працювати в інтересах України і забезпечення гідності кожної людини.
Ініціатива включатиме моніторинг ситуації, подій і рішень у сфері житла, аналіз ключових викликів наявної житлової політики, проведення досліджень, презентація найкращих напрацювань у темах житла і житлової політики та пошук і розробка сталих рішень для відбудови житла.
Читайте також: Хто такі київські урбаністи? Аналітичний центр Cedos
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті