Для українців випустили юридичний порадник про оренду житла
Експерти описують права та обов’язки орендарів та орендодавців, а також відповідають на актуальні питання.
Експерти описують права та обов’язки орендарів та орендодавців, а також відповідають на актуальні питання.
Аналітичний центр Сedos опублікував у відкритому доступі юридичний порадник про те, як орендувати та здати житло. У довіднику міститься перелік прав та обов’язків орендарів та орендодавців, а також відповіді на актуальні питання від юристки.
Експерти детально пояснюють, що має бути в договорі про оренду, чи можуть людину виселити з житла, чи може власник приходити без попередження, що варто запитати в потенційних орендодавців чи орендарів, як режим воєнного стану впливає на питання оренди житла.
У центрі нагадують, що після розпаду Радянського союзу державна житлова політика була спрямована на становлення та поширення інституту приватної власності на житло. Внаслідок цього альтернативні способи житлового забезпечення залишалися поза увагою органів влади.
Наразі у великих українських містах щонайменше 8% людей наймають житло — це десятки й сотні тисяч людей і родин. Зазвичай орендарі перебувають у більш вразливому становищі, вони витрачають більшу частку свого доходу на житло, стикаються з упередженнями і незаконними виселеннями, зазначають аналітики.
Цей порадник містить відповіді на найбільш поширені питання про оренду житла. Який договір є чинним? Чи може власник нерухомості приходити без попередження? За яких умов можна розривати договір достроково? Робота над цією ідеєю розпочалася задовго до початку повномасштабної війни.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті