Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Юлія Мельник

Художники-реставратори Національного заповідника «Софія Київська» завершили реставрацію та монтаж керамічного панно Галини Севрук «Місто на семи горбах», яке демонтували у жовтні минулого року з фоє київського готелю «Турист».

Композицію розмістили на стіні одного з залів нещодавно відреставрованого будинку Консисторії Софійського архітектурного ансамблю.

Під час демонтажу певна частина керамічних елементів була пошкоджена. Фахівці провели маскування дрібних тріщин і западин на поверхні з додержанням фактури. Після цього кожен елемент затонували.

В подальшому твір мають перенести до майбутнього музею керамічної лабораторії Ніни Федорової, який планується відкрити на території заповідника «Софія Київська». До сьогодні там збереглося приміщення лабораторії, в якому 30 років працювала Галина Севрук.

Восьмого жовтня 2021 року у фоє готелю «Турист» демонтували горельєфне керамічне панно «Місто на семи горбах», створене 1986 року Галиною Севрук. Директор готелю Віталій Драган запевнив, що панно зняли «спеціалісти у даній сфері», і що усі фрагменти збережені «на 100%». Водночас він заявив, що керівництво готелю шукає «спадкоємця даного шедевру».

Пошкоджене панно. Фото: Юлія Мельник

Панно почали створювати 1980 року, а монтувати у фоє готелю «Турист» – вже 1986-го. Це була остання робота мисткині.

Монтаж був дуже складним, деталі переставляли по кілька разів. Це була остання монументальна робота художниці. На панно зображені княгиня Ольга та князь Ярослав з донькою Анною – королевою Франції, птах Сирин та герої стародавньої історії Києва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button