Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 272 днів. За цей час ми опублікували 23454 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Hope UA

Благодійний фонд Hope UA представив проєкт соціального житла для вимушених переселенців Sich (Січ) – житлові комплекси малоповерхової забудови з усією необхідною інфраструктурою та робочими місцями. Наразі вони шукають донорів в Європі, пише Zaxid.Net.

Проєкт презентували в Любліні, Братиславі, Відні, Брно та Празі представникам українських посольств, місцевій владі та організаціям, які надають гуманітарну допомогу українцям.

Sich – це житловий комплекс, збудований за принципом «живи, працюй, відпочивай», або «місто в місті». Автори проєкту пояснють, що назва походить від Січі – це окрема еко-система, яка сама себе забезпечує. У комплексі мають бути чотириповерхові будинки з 1-3-кімнатними квартирами, а також обов’язкова інфраструктура першої потреби – супермаркет, аптека, дитячий центр чи садочок, школа, амбулаторія, кафе, коворкінг, салони краси, ЦНАП тощо.

У комплексі є бомбосховище, яке також виконуватиме функції публічного простору. Додатково тут можна буде збудувати басейн, теплиці, готель, коворкінг, офіси – усе, що потрібне для комфортного проживання, а також забезпечення мешканців робочими місцями.

За словами керівника фонду Hope UA Романа Гринкевича, мета проекту Sich – зрушити з місця проблему житла для вимушених переселенців та економічного розвитку держави.

Прєект Sich уже охоплює Львівську, Житомирську, Івано-Франківську, Тернопільську, Хмельницьку області. Держава виділяє ділянки під будівництво, фонд адаптує під них проєкт та шукає інвесторів. Вже знайдено донора для будівництва котеджного містечка поблизу Львова, і зараз відбувається тендер серед підрядників. Вирішувати, хто саме отримає соціальне житло, буде держава.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button