Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Andrii Solok / Unsplash

Як змінилися вартість вторинної нерухомості, пропозиція та попит — команда Flatfy проаналізувала український ринок за цими трьома показниками. Порівнювали жовтень 2021 року і травень 2022 року.

Оренда

Вартість. Найбільше підскочили ціни у доларах за квадратний метр на оренду житла у західних областях України. Лідером росту стала Закарпатська область — +225% порівняно з довоєнним часом. Також більш як дворазове зростання демонструють Чернівецька й Івано-Франківська області. Проте ціни зростали не тільки на заході й у центрі, але й на сході — в Запорізькій та Дніпропетровській областях. Найбільше ж ціни на оренду впали на Одещині.

Пропозиції. Водночас кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася. На 90% менше оголошень у Херсонській області (але вони є попри тимчасову окупацію). Пропозицій побільшало лише в Чернігівській області.

Попит помітно зріс на заході України. Шалені показники демонструють Тернопільська, Закарпатська, Хмельницька та Черкаська області — +373%, +316%, +280% та +196% відповідно. Найсильніше попит на орендоване житло впав у Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях.

Придбання

Вартість. Найбільше цінник у доларах за квадратний метр на вторинне житло підскочив у Сумській області — на 122%. У Львівській області приріст склав 64%, в Івано-Франківській — +58%, у Київській — +55%. Лише на Харківщині ціни помітно впали, на 33%.

Пропозиції. По всій Україні впав показник пропозиції вторинного житла. Найменше у Дніпропетровській області — лише на 2%, а найбільше — у Кіровоградській, на 92%.

Попит. Така сама ситуація і з попитом на придбання вторинного житла в Україні. Найбільше він впав на сході та півдні України: на 100% на Херсонщині, на 94% у Миколаївській області, на 91% на Харківщині.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button