Вартість оренди квартир на Закарпатті зросла на 225%. Що відбувається з ринком нерухомості? (інфографіка)
Ціна на придбання житла на вторинному ринку найбільше зросла у Сумській області — на 122%.
Ціна на придбання житла на вторинному ринку найбільше зросла у Сумській області — на 122%.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Як змінилися вартість вторинної нерухомості, пропозиція та попит — команда Flatfy проаналізувала український ринок за цими трьома показниками. Порівнювали жовтень 2021 року і травень 2022 року.
Вартість. Найбільше підскочили ціни у доларах за квадратний метр на оренду житла у західних областях України. Лідером росту стала Закарпатська область — +225% порівняно з довоєнним часом. Також більш як дворазове зростання демонструють Чернівецька й Івано-Франківська області. Проте ціни зростали не тільки на заході й у центрі, але й на сході — в Запорізькій та Дніпропетровській областях. Найбільше ж ціни на оренду впали на Одещині.
Пропозиції. Водночас кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася. На 90% менше оголошень у Херсонській області (але вони є попри тимчасову окупацію). Пропозицій побільшало лише в Чернігівській області.
Попит помітно зріс на заході України. Шалені показники демонструють Тернопільська, Закарпатська, Хмельницька та Черкаська області — +373%, +316%, +280% та +196% відповідно. Найсильніше попит на орендоване житло впав у Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях.
Вартість. Найбільше цінник у доларах за квадратний метр на вторинне житло підскочив у Сумській області — на 122%. У Львівській області приріст склав 64%, в Івано-Франківській — +58%, у Київській — +55%. Лише на Харківщині ціни помітно впали, на 33%.
Пропозиції. По всій Україні впав показник пропозиції вторинного житла. Найменше у Дніпропетровській області — лише на 2%, а найбільше — у Кіровоградській, на 92%.
Попит. Така сама ситуація і з попитом на придбання вторинного житла в Україні. Найбільше він впав на сході та півдні України: на 100% на Херсонщині, на 94% у Миколаївській області, на 91% на Харківщині.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті