Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 272 днів. За цей час ми опублікували 23454 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зображення: urbanyna.com

Дизайн символу доступності, створений офісом міських проєктів «Урбанина», переміг на конкурсі Міжнародної спілки архітекторів та Rehabilitation International.

Новий символ покликаний замінити сучасний знак з людиною на колісному кріслі. В останні роки почали також використовувати неофіційний символ з людиною, якій додали руху.

Однак обидва ці знаки акцентують увагу на конкретній інвалідності. Водночас доступності потребують і інші маломобільні люди, та й загалом усі користувачі простору.

Натомість дизайн, розроблений Максимом Головко, показує доступність будівель та об’єктів загалом для всіх людей. Тому він передбачає ширшу зону використання і може зображуватись на різноманітних об’єктах, а також в різноманітних форматах, навіть найдрібніших.

Форма поєднує літеру а (accessibility, доступність) і відкриті навстіж двері — образ, який асоціюється з відкритістю.

«Легко впізнається, має оригінальну форму, ілюструє відкритість, яка просто та потужно передана за допомогою основних форм і принципів», — коментує своє рішення журі.

Команда «Урбанини» сподівається, що незабаром новий знак затвердять в стандартах ISO.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button