Росіяни не можуть красти енергію з окупованої Запорізької АЕС. Станція працює на потреби України
Станція працює в іншому частотному режимі й не під’єднана до енергосистеми Росії.
Станція працює в іншому частотному режимі й не під’єднана до енергосистеми Росії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Росіяни перетворили захоплену Запорізьку атомну електростанцію на військову базу, розмістивши там танки та БМП. Вони укріплююються там і риють окопи, повідомив президент держкомпанії Енергоатом Петро Котін в інтерв’ю LIGA.net.
Однак, за його словами, окупанти не втручаються у роботу станції й та продовжує виробляти електроенергію для потреб України.
У березні на ЗАЕС прибули працівники Росатома та заявили, що українська станція тепер підпорядкоувється російській системі. Але, запевняє Котін, постачання енергії до Криму чи Росії неможливо.
«Як вони збиралися це зробити, я не розумію. ЗАЕС працює в енергетичній системі України, весь обіг коштів проходить через Енергоатом, ми розпоряджаємось електроенергією, виробленою ЗАЕС. Вибачте, але тільки недоумок думає, що це можливо. Це така сама нісенітниця, як і заяви росіян про постачання електроенергії з нашої АЕС в окупований Крим… Станція працює в іншому частотному режимі й не під’єднана до енергосистеми Росії та Криму», — заявив голова Енергоатому.
Інтерв’ю записувалося 30 травня, однак станом на 13 червня, повідомляє Енергоатом, всі енергоблоки працюють на потреби України, обслуговуються українським персоналом, відбувається ротація працівників.
З початку війни споживання електроенергії в країні скоротилося майже на 40%, а в промисловості — на 60%. Через це працює лише половина енергоблоків атомних станцій.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті