Новоград-Волинський перейменують. Попередню назву місто носило до 1795 року
Так місто називалося до ХІХ століття, доки його не перейменували на Новоград-Волинський указом російської імператриці Катерини ІІ.
Так місто називалося до ХІХ століття, доки його не перейменували на Новоград-Волинський указом російської імператриці Катерини ІІ.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
16 червня міська рада Новоград-Волинського, що на Житомирщині, проголосувала за перейменування міста на Звягель. Рішення підтримали 22 з 30 присутніх депутатів, повідомляє Суспільне.
У давні часи місто мало назву Возвягль, потім до до ХІХ століття — за часів Великого князівства Литовського та Речі Посполитої — називалося Звягель. У 1795 році місто перейменували на Новоград-Волинський указом російської імператриці Катерини ІІ.
За незалежної України було кілька спроб змінити назву міста.
«У нашій громаді думка з приводу перейменування міста є неоднозначною. Ми по-різному до цих питань підходили у певних періодах за різних керівництв, за різних міських голів. Я точно впевнений у тому, що у певному часі ми запізнилися із прийняттям цього рішення. Немає у нас більше спільної історії з Росією», — зазначаив міський голова Микола Боровець.
Частина мешканців вважає Новоград-Волинський колоніальним топонімом. Ідею змінити назву підтримав Інститут національної пам’яті. Однак є й ініціативна група, яка стверджує, що багато людей проти перейменування.
Остаточне рішення щодо перейменування Новоград-Волинського на Звягель затверджуватиме Житомирська обларада, а потім — Верховна Рада.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті