Під час війни в Україні відновлюються продажі нерухомості, але покупців немає
Покупці надають перевагу готовим квартирам або таким, що перебувають на фінальній стадії будівництва.
Покупці надають перевагу готовим квартирам або таким, що перебувають на фінальній стадії будівництва.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На початку травня в 40% житлових комплексів країни відновили продажі нерухомості та паралельно відновлюється будівництво. Водночас потенційні покупці поки не ризикують вкладати кошти в об’єкти, що будуються, пише «Економічна правда».
За словами президента Київміськбуду Ігоря Кушніра, ті, хто наважуються купити житло в новобудовах, надають перевагу готовим квартирам або таким, що перебувають на фінальній стадії будівництва. Якщо до війни Київміськбуд продавав у середньому по 20 квартир на день, то зараз – три. У компанії DIM зазначають, що найчастіше інвестори цікавляться проєктами, готовими на 60 і більше відсотків.
Падіння продажів характерне для всіх регіонів України, у тому числі для західних. За даними Інтергал-Буду, порівняно з довоєнним періодом, навіть у відносно безпечних містах укладається мізерна кількість угод.
За інформацією забудовників, платоспроможний попит населення наразі вкрай низький, а велика кількість потенційних покупців надовго відклала свої інвестиційні плани. Серед покупців переважають переселенці з окупованих територій і постійні клієнти. Заможні клієнти готові вкладати в нерухомість у розрахунку на те, що після війни вона істотно зросте в ціні.
У компанії DIM фіксують зацікавленість з боку чинних інвесторів у коморах та паркомісцях. Ці приміщення мешканці планують використовувати як укриття під час повітряних тривог.
Як свідчать дані ЛУН, у доларах вартість квадратного метра в 60% новобудов Києва залишилася незмінною, у 30% – зросла, у 10% – упала. У червні середня ціна квадратного метра в новобудовах столиці становить 1 270 доларів – стільки ж, скільки до початку повномасштабного вторгнення Росії.
Забудовники вважають, що до закінчення війни продажі квартир до попередніх рівнів не відновляться та будуть вкрай низькими ще протягом року-півтора.
Водночас оптимістичний сценарій передбачає значне пожвавлення ринку одразу після завершення гарячої фази війни. Але це при умові, якщо буде підтримка міжнародних організацій та урядів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті