Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26337 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: пресслужба Кабінету міністрів

У Нацради, яка готує масштабний план із відовлення України, лишилося два тижні, щоб оформити напрацювання до презентації у Швейцарії. Джерела у цій структурі повідомили Forbes, як рухається процес.

Наказ про створення Нацради з відновлення України від наслідків війни президент Володимир Зеленський підписав 21 квітня. Структуру співочолюють прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Офісу президента Андрій Єрмак. До складу входять майже усі ключові держфункціонери. Бізнес та експерти пропонують ідеї, але не мають вирішального впливу. 

Всі напрацювання зводять у єдиний документ з 23 розділів, який мають презентувати на конференції у швейцарському Лугано 4-5 липня.

Працюють 23 робочі групи, до складу кожної може входити до сотні людей — загалом близько 2,5 тисячі.

«Простіше було б зібрати 10 людей і розробити план, але ми ухвалили стратегічне рішення — залучити максимальну кількість експертів, щоб це був справді загальнонаціональний документ», — пояснює голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.

Однак на практиці більшість членів майже не пропонують ідей і не беруть участі у дискусії. Так, з 40 членів робочої групи з фінансів пропозиції подавали лише сім, свідчить учасниця цієї групи Тетяна Острікова. Як правило, у процесі обговорення беруть участь до десяти найактивніших учасників.

Джерела видання у Нацраді розповідають, що неформально існує «ліберальний табір», до якого, зокрема, входять міністерка економіки Юлія Свириденко, голова Мінцифри Михайло Федоров та міністр інфраструктури Олександр Кубраков. До опонуючого «консервативного крила» — Гетманцев, Шмигаль та міністерка соцполітики Марина Лазебна. Що саме мається на увазі під «ліберальним» та «консервативним» підходами – не уточнюється.

План, який Україна презентує в Лугано, складається з двох умовних частин: реформи, які потрібно провести до кінця 2022 року, та довгострокові завдання.

Читайте також: Економісти розробили дорожню карту відновлення України за зразком плану Маршалла

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button