Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 131 днів. За цей час ми опублікували 25061 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: пресслужба Кабінету міністрів

У Нацради, яка готує масштабний план із відовлення України, лишилося два тижні, щоб оформити напрацювання до презентації у Швейцарії. Джерела у цій структурі повідомили Forbes, як рухається процес.

Наказ про створення Нацради з відновлення України від наслідків війни президент Володимир Зеленський підписав 21 квітня. Структуру співочолюють прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Офісу президента Андрій Єрмак. До складу входять майже усі ключові держфункціонери. Бізнес та експерти пропонують ідеї, але не мають вирішального впливу. 

Всі напрацювання зводять у єдиний документ з 23 розділів, який мають презентувати на конференції у швейцарському Лугано 4-5 липня.

Працюють 23 робочі групи, до складу кожної може входити до сотні людей — загалом близько 2,5 тисячі.

«Простіше було б зібрати 10 людей і розробити план, але ми ухвалили стратегічне рішення — залучити максимальну кількість експертів, щоб це був справді загальнонаціональний документ», — пояснює голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.

Однак на практиці більшість членів майже не пропонують ідей і не беруть участі у дискусії. Так, з 40 членів робочої групи з фінансів пропозиції подавали лише сім, свідчить учасниця цієї групи Тетяна Острікова. Як правило, у процесі обговорення беруть участь до десяти найактивніших учасників.

Джерела видання у Нацраді розповідають, що неформально існує «ліберальний табір», до якого, зокрема, входять міністерка економіки Юлія Свириденко, голова Мінцифри Михайло Федоров та міністр інфраструктури Олександр Кубраков. До опонуючого «консервативного крила» — Гетманцев, Шмигаль та міністерка соцполітики Марина Лазебна. Що саме мається на увазі під «ліберальним» та «консервативним» підходами – не уточнюється.

План, який Україна презентує в Лугано, складається з двох умовних частин: реформи, які потрібно провести до кінця 2022 року, та довгострокові завдання.

Читайте також: Економісти розробили дорожню карту відновлення України за зразком плану Маршалла

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button