На Гуцульщині відновлять виробництво косівської кераміки, яке зупинилося через війну
Після початку війни стало складно й небезпечно постачати сировину зі Слов’янська.
Після початку війни стало складно й небезпечно постачати сировину зі Слов’янська.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
До Косова Івано-Франківської області завезли обладнання, яке дозволить відновити виробництво традиційної гуцульської кераміки, повідомляє Міністерство культури.
Після початку війни стало складно й небезпечно постачати сировину зі Слов’янська до Косова. А для переробки місцевої сировини бракувало обладнання. Тож косівські майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі, їх виробництво припинилося.
Днями до Косова доставили необхідне обладнання для керамічного цеху.
«Тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни — це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й підтримка армії та економіки», — зазначає заступниця міністра культури Лариса Петасюк.
У 2019 році косівську мальовану кераміку внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Косівська кераміка вирізняється технікою сграфіто, характерними мотивами і кольорами: жовтим, зеленим та коричневим. Полива місцями підтікає, що також є особливістю технології.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті