Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Кераміка сім’ї Троць / facebook.com/dayte.spokiy

До Косова Івано-Франківської області завезли обладнання, яке дозволить відновити виробництво традиційної гуцульської кераміки, повідомляє Міністерство культури. 

Після початку війни стало складно й небезпечно постачати сировину зі Слов’янська до Косова. А для переробки місцевої сировини бракувало обладнання. Тож косівські майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі, їх виробництво припинилося.

Днями до Косова доставили необхідне обладнання для керамічного цеху.

Фото: Міністерство культури

«Тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни — це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й підтримка армії та економіки», — зазначає заступниця міністра культури Лариса Петасюк.

У 2019 році косівську мальовану кераміку внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Косівська кераміка вирізняється технікою сграфіто, характерними мотивами і кольорами: жовтим, зеленим та коричневим. Полива місцями підтікає, що також є особливістю технології.

Фото: Міністерство культури

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button