Мінкульт просить київську консерваторію відмовитися від імені Чайковського у назві закладу
Експерти Мінкульту рекомендують Національній музичній академії України розглянути на зборах трудового колективу питання щодо відмови від імені Чайковського у назві закладу.
Експертна рада Міністерства культури рекомендувала колективу Національної музичної академії України відмовитись від імені російського композитора Петра Чайковського у назві закладу. Про це йдеться на сайті Мінкульту.
Під час обговорення експерти наголосили, що «ім’я Петра Чайковського може бути присутнє в українському культурному і громадському просторі, оскільки він не був імперським шовіністом, ворогом гуманізму чи загальнолюдських цінностей як таким». Разом із тим вони вважають, що «абсурдно виглядає ситуація, коли дві консерваторії у світі – у Москві та Києві, носять ім’я Чайковського, а фрагмент його концерту є офіційно затвердженим гімном, який звучить під час виступу російської олімпійської команди під нейтральним прапором, фактично будучи символом нинішньої РФ як держави».
«Зважаючи на викладене, а також на суспільний резонанс, експертна рада вирішила одноголосно рекомендувати колективу Національної музичної академії України розглянути на зборах трудового колективу питання щодо відмови від імені П. І. Чайковського у назві закладу», – йдеться в релізі.
Раніше ми писали, що вчена рада музичної академії звернулася до керівництва України, щоб зберегти у своїй назві ім’я Чайковського. Колектив закладу просив владу підтримати всі заходи для «повернення Україні композитора з українським корінням, для захисту його спадщини від використання її агресором як інструменту руйнації української сутності».
Водночас на думку музичної критикині Любові Морозової, Чайковський уже давно перетворився на культурну зброю, яка, помножена на газ, нафту і гроші, робить «русский мир» привабливим в очах європейців.
Чайковський народився та помер на території сьогоднішньої РФ, але жив він не лише там. Значна частина його творчості пов’язана з Україною. Протягом трьох десятиліть він щороку по кілька місяців відпочивав в українських містах, де написав близька 40 творів.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті