Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Управління екології та природних ресурсів КМДА започаткувало ініціативу щодо вертикального озеленення міста та закликає містян висаджувати виноград Вічі на своїх будинках та офісах. Керівник управляння Олександр Возний повідомив, що біля свого офісу вони вже озеленили у такий спосіб будівлю.

Вертикальне озеленення – це спосіб розміщення рослин вертикально, на стінах або спеціальних підвісних конструкціях. Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі, зокрема на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня.

Таке озеленення сприяє поліпшенню якості повітря за рахунок поглинання забруднювачів. За даними досліджень, на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а пилу – на 60%. Зелені стіни мають охолоджуючий ефект: влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на п’ять градусів. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум.

Читайте також: Багатоповерхівка, оповита виноградом: чому в Києві це рідкість?

За словами Возного, виноград Вічі є ідеальним покриттям для великих площ огороджень, бетонних блоків, парканів і стін. За рахунок вусиків виноградна лоза легко чіпляється за стіни, тому не вимагає особливої опори. Також вона відрізняється швидким ростом – щорічний приріст пагонів становить 1-3 метри.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button