«Пекло» у Британії та іспанські тропічні ночі: як європейці переживають аномальну теплову хвилю
Французькі метеорологи попереджають про «тепловий апокаліпсис», у Португалії кожні 40 хвилин хтось помирає через спеку.
Французькі метеорологи попереджають про «тепловий апокаліпсис», у Португалії кожні 40 хвилин хтось помирає через спеку.
Потужна теплова хвиля накрила частину Європи й американського континенту. Наступна доба у Великій Британії, як прогнозують метеорологи, стане найспекотнішою в історії країни: 19 липня температура на південному сході може сягнути 43 градусів.
В Англії та Уельсі скасовано частину залізничних рейсів, а решта поїздів їздитимуть повільніше, час у дорозі може збільшитися вдвічі. Школярів відпускатимуть раніше, скасовано вимоги до шкільного одягу.
На півдні Франції, де стовпчики термометрів сягнули за 40 градусів, спалахнули пожежі, й очікується, що вони поширюватимуться далі на північ. Метеоролог Франсуа Гуран попередив про «тепловий апокаліпсис» у певних регіонах на південному сході.
«Це не просто літо. Це пекло, і дуже скоро людство загине, якщо й так само будемо бездіяти», — заявила представниця французької партії Зелених Мелані Фогель.
В Іспанії вісім днів поспіль тримаються тропічні ночі — коли нічна температура не падає нижче за 25 градусів. Це рекорд, адже востаннє такі ночі спостерігали три доби поспіль. Зафіксовано 30 лісових пожеж. Зі спекою пов’язують приблизно 360 смертей, що сталися 10-15 липня. Наприклад, у Мадриді посеред вулиці помер двірник, і коли його виявили, температура тіла сягала 41,6 градуса.
У Португалії минулого четверга було 47 градусів, зараз спека трохи вгамувалася. Міністр охорони здоров’я заявив, що 7-13 липня у країні в середньому кожні 40 хвилин хтось помирав через спеку.
Італія переживає найсерйознішу посуху в історії. Греція потерпає від масштабних лісових пожеж. В Нідерландах скасовують масові заходи, очікуючи на 38-градусну спеку завтра.
Генсек ООН Антоніу Гутерриш вважає, що людство опинилося на порозі «колективного самогубства»: цивілізація переживає наслідки кліматичних змін і все одно не відмовляється від залежності від горючих копалин.
За матеріалами: Politico, Reuters, The Guardian, The New York Times
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті