Українці проголосували за тризуб на щиті монумента Батьківщини-матері
За тризуб на щиті проголосували 85% опитуваних.
За тризуб на щиті проголосували 85% опитуваних.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Сьогодні завершилося опитування про майбутнє символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві, ініційоване Мінкультом. Опитування зібрало 778 218 голосів.
Найбільшу кількість голосів (85%) набрав варіант «замінити на Тризуб — Державний Герб України». За варіант «зняти радянський герб і залишити щит чистим» віддали свій голос 9% опитуваних, а варіант «залишити все як є» набрав найменше голосів — 6%.
Монумент «Батьківщина-мати» розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні та був відкритий в 1981 році. Він вважається найвищою скульптурою у Європі.
Спроби українізації монументу вже були. Його вдягали в український маковий вінок, підсвічували вночі синьо-жовтими кольорами. За словами міністра культури Олександра Ткаченка, поки на монументі герб СРСР, він «не стане українським».
Перший проєкт розробив в 1970-х роках скульптор Євген Вучетич. В 1974 році Вучетич помер, проєкт взяв на себе український скульптор Василь Бородай, змінивши початковий задум. Спочатку передбачалося, що на постаменті підноситиметься 90-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти повинен був текти до Дніпра водоспад, з обох боків якого солдати форсували б річку.
В інтерв’ю Радіо Свобода культуролог Максим Стріха розповів, що вже тоді неофіційно – в колах інтелігенції – лунало невдоволення, що скульптура таких велетенських розмірів є прикладом класичної радянської гигантоманії та монументалізму. «Я от пам’ятаю власні враження 1982-го року, коли він з’явився, – то це було таке спотворення краєвиду Києва, що мені здається, що ні порожнє місце на щиті, ні тризуб цьому монументові не допоможуть», каже він.
Читайте також: Радянський герб на Батьківщині-Матері технічно неможливо демонтувати, стверджує мистецтвознавиця
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті