У Славутичі перейменували квартали, спроєктовані росіянами
У 1986 році місто проєктували архітектори з восьми тодішніх радянських республік.
У 1986 році місто проєктували архітектори з восьми тодішніх радянських республік.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міська рада Славутича перейменувала топоніми, пов’язані з Радянським Союзом і Росією, зокрема міські квартали.
Славутич — ексклав Київської області на території Чернігівщини, заснований 1986 року, — проєктували архітектори з восьми тодішніх радянських республік. Кожен із 13 кварталів міста вирізняється своїм стилем. Наприклад, є Бакинський (оздоблений травертином), Єреванський (оздоблений рожевим туфом), Тбіліський, Ризький, Талліннський квартали тощо. З Росією були пов’язані чотири з цих кварталів: Московський, Бєлгородський, Добринінський і Ленінградський (згодом перейменований на Невський).
Зараз міськрада вирішила перейменувати Московський квартал на Поліський, Бєлгородський — на Дніпровський, а Невський — на Деснянський.
Читайте також: Місто нових можливостей. Як Славутич перетворюється на культурну столицю
Крім того, нові назви отримали такі об’єкти:
Також планують реконструювати стелу «Союзні республіки» у Тбіліському кварталі та меморіальний комплексу Воїнам-інтернаціоналістам на вулиці Чернігівській.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті