У Польщі котів визнали чужорідним інвазійним видом
Загроза, яку становлять домашні коти біорізноманіттю, є відомою проблемою.
Загроза, яку становлять домашні коти біорізноманіттю, є відомою проблемою.
Інститут охорони природи при Академії наук Польщі заніс свійського кота, Felis catus, до реєстру чужорідних інвазійних видів, повідомляє AP.
Коти були одомашнені 10 тисяч років тому цивілізаціями Близького Сходу й у Європі мають вважатися інвазійним видом, пояснюють вчені. Принаймні кіт цілком відповідає прийнятим у Польщі критеріям для такого визначення. В ЄС діють дещо інші регламенти.
Загроза, яку становлять домашні коти біорізноманіттю, є відомою проблемою: через полювання котів у світі зникли принаймні два види рептилій, понад 20 видів ссавців та 40 видів птахів. Докладніше можна почитати в цьому матеріалі.
Зарахування свійського кота до інвазійних видів обурило багатьох власників котів у Польщі. За словами біолога Войцеха Солажа, чимало хто вирішив, що вчені закликають присипляти домашніх улюбленців.
Польська база інвазійних видів налічує майже 1800 видів. Кількадесят із них вважаються такими, що становлять загрозу для Польщі або ЄС. Утім коти, наголошують в Інституті, не належать до цієї категорії, тож на них не поширюються заходи з контролю за популяцією, зокрема знищення або ізоляція.
Водночас вчені закликають господарів не відпускати котів на вільний вигул. Окремі миші та пташки, яких кішка часом приносить додому, можуть бути лише малою частиної її здобичі за день.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті