Київраду просять скасувати рішення про зупинку міського транспорту під час тривог
Зараз пасажири, яких висадили з транспорту, переважно стоять натовпом на зупинках, а деякі — чекають на закінчення тривоги в салоні тролейбуса.
Зараз пасажири, яких висадили з транспорту, переважно стоять натовпом на зупинках, а деякі — чекають на закінчення тривоги в салоні тролейбуса.
На сайті Київради зареєстровано петицію з вимогою скасування рішення про зупинку громадського транспорту на час повітряних тривог.
«Рішення ніяк не підвищує безпеку містян, які мають шукати укриття на перших зупинках, де їм довелося вийти під час повітряних тривог. При цьому маршрутки продовжують курсувати і возити пасажирів. Така сама ситуація і з таксі та приватними автомобілями», — заявляє автор звернення Олександр Гречко.
У КМДА роз’яснювали, що після початку повітряної тривоги комунальний транспорт висаджуватиме пасажирів до найближчої зупинки або навіть «кишені». Передбачається, що пасажири прямуватимуть до укриття, а водій чекатиме на них це час плюс десять хвилин після відбою тривоги. Повторно сплачувати за проїзд не потрібно, зокрема якщо пасажир не встиг на той самий транспорт і сів у наступний.
У соцмережах повідомляють, що водії міського транспорту реагують на тривоги по-різному: деякі автобуси продовжують рух, та чимало хто зупиняється. Водночас приватні маршрутки, як правило, не зупиняються ніколи.
При цьому пасажири, яких висадили з транспорту, переважно стоять натовпом на зупинках чи обабіч дороги. Деякі продовжують свій шлях пішки, решта пересідають на маршрутки. Часом пасажири просто сидять у салоні тролейбуса, чекаючи кінця тривоги.
Депутатка Ксенія Семенова вказує, що для виконнання рішення в Києві бракує щонайменше мап укриттів у п’ятихвилинній пішій доступності на всіх зупинках та оголошень про розташування найближчого укриття. Крім того, за пів року війни на укриття з міського бюджету було виділено нуль гривень.
Тим часом мер Львова Андрій Садовий заявив, що таке рішення діє у місті ще з початку оголошення воєнного стану, просто його не дотримуються.
Вінницька обладміністрація також опублікувала, з посиланням на ДСНС, рекомендації зупиняти громадський транспорт. Водночас зазначають, що рекомендації не є обов’язковими до виконання.
Своєю чергою, ДСНС у коментарі УП повідомила, що рішення про зупинку громадського транспоту ухвалюють в кожному регіоні окремо, на рівні всієї України такого правила немає.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті