В Україні запустили прихований застосунок для порятунку від домашнього насильства
Тривожна кнопка виглядає як нейтральна іконка, назву програми можуть дізнатися лише ті, кому загрожує насильство.
Тривожна кнопка виглядає як нейтральна іконка, назву програми можуть дізнатися лише ті, кому загрожує насильство.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні запустили мобільний застосунок для жінок, які потерпають від домашнього насильства, повідомила перша леді Олена Зеленська.
Застосунок розробили непомітним для кривдника. Тривожна кнопка, яку в момент небезпеки можна швидко натиснути, викликавши поліцію, виглядає як нейтральна іконка на екрані смартфону.
Якщо жінка натисне кнопку виклику, поліція визначить її перебування через геолокацію. Телефонувати 102 і говорити вголос не потрібно.
Інша інформація, включно з контактами інших служб допомоги, доступні тільки у прихованому інтерфейсі.
Назву застосунку не повідомляють навмисне, щоб про нього не знали потенційні аб’юзери. Ті ж, хто потерпає від насилля, можуть отримати інформацію та скачати програму, подзвонивши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку Розірви коло.
Застосунок розробляли разом із МВС, Нацполіцією та міжнародними спонсорами.
Нагадаємо, в Україні діє платформа Жінка для жінки, на якій постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до інших користувачів за фінансовою чи іншою допомогою.
20 червня Верховна Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті