Україна готова до опалювального сезону на 60%. Що українцям очікувати цієї зими?
Україна видобуває власний газ, однак серйозною загрозою для систем центрального опалення є руйнування інфраструктури.
Україна видобуває власний газ, однак серйозною загрозою для систем центрального опалення є руйнування інфраструктури.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна готова до опалювального сезону приблизно на 60%, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За планом, до 15 жовтня на складах ТЕС і ТЕЦ має бути забезпечено 2,5 мільйона тонн вугілля. Зараз на складах — 1,8 мільйона тонн. Шмигаль запевняє, що запаси вугілля та газу відповідають плану підготовки.
Нинішні об’єми газу в сховищах — 12 мільярдів кубометрів із 19 мільярдів, які уряд планує накопичити. В «Нафтогазі» вважають, що Україні достатньо було б мати в підземних газосховищах приблизно 15 мільярдів кубометрів. Щомісяця до запасів додається близько одного мільярда кубометрів власного видобутку, також триває імпорт газу.
Прийдешній опалювальний сезон називають найскладнішим в українській історії.
У матеріалі Заборони нагадується, що Україна також добуває газ. Є чотири комплекси газовидобування: західний, східний, південний і центральний. Головні родовища газу розташовані в Передкарпатській, Дніпровсько-Донецькій нафтогазових областях та Причорноморсько-Кримській нафтогазоносній провінції.
На думку експертів, ризики для опалювального сезону — не в кількості газу, а в руйнації критичної інфраструктури, що відповідає за генерацію тепла.
«Проблема не в обсягах споживаного газу, а в тому, що у нас розбиті системи постачання і будинки. Треба латати дахи та вставляти вікна — звідси проблема, як зберегти тепло, — зазначає експерт з енергетичних питань Дмитро Литвиненко. — Якщо система центрального опалення замерзне або розірветься, її треба буде відновлювати з нуля».
На його думку, найбільших проблем слід очікувати в Сумах, Чернігові, Охтирці та Кременчуці. Наприклад, Кременчуцька ТЕЦ — фактично єдине велике джерело генерації, яке було розбомблене російськими військами наприкінці квітня.
«Ключові ризики — продовження руйнування підприємств, що виробляють тепло, газових комунікацій, іншої енергетичної інфраструктури», — погоджується начальниця відділу з інтегрованих комунікацій «Нафтогазу» Олена Конопля.
Замерзання центрального опалення — одна з найсерйозніших загроз. Якщо з ладу буде виведений насос чи інше критичне обладнання, то є ризик, що рідина всередині системи замерзне. Відремонтувати поломку складно, оскільки для цього доведеться розморозити одразу всю систему, що дуже важко в умовах мінусової температури.
Ціни на газ не мають стати проблемою: наприкінці липня Верховна Рада встановила мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення і гарячу воду для населення.
Водночас Литвиненко попереджає, що українцям варто готуватися до серйозного зниження температур у квартирах із центральним опаленням: до +16 градусів, і, можливо, до відсутності гарячої води.
Щодо електроенергії: за інформацією Міненерго, потужностей «Енергоатому» точно вистачить для забезпечення населення. У цьому допоможе атомна енергетика.
Читайте також: Україна починає експорт енергії до ЄС — дешевшої та чистішої. Це додасть бюджету мільярди доларів
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті