Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/RedCrossUkraine

Днями Центр протидії дезінформації оголосив про нові сигнали тривоги, що багатьох спантеличило. Так, повідомлялося, що в деяких громадах сигналом хімічної небезпеки слугуватиме звук церковних дзвонів, сигналом радіаційної небезпеки — набат, а про евакуацію з міста сигналізуватиме гудок потяга.

Розробники застосунку «Повітряна тривога» заявили про те, що в інтернеті шириться фейкове відео про нові оповіщення: «Насправді таких оновлень не було, а саме відео — підробка». У цьому випадку, ймовірно, малося на увазі відео з електронною музикою замість звичних сирен.

А от щодо церковних дзвонів і набата пояснив Андрій Шаповалов, тимчасовий голова Центру протидії дезінформації. Він наголосив, що у повідомленні Центру малося на увазі виключно рішення Вінницької міської ради від третього серпня про розділення сигналів на різні види небезпеки.

Ці нові сигнали вирішили запровадити для тих, у кого немає смартфонів. Територіальні громади мають право запроваджувати власні сигнали, але вони не діятимуть по всій Україні, зазначив Шаповалов у коментарі телеканалу Київ.

ДСНС, своєю чергою, випустило роз’яснення щодо загальних сигналів тривог. Такими можуть бути уривчасте звучання електросирен або часті гудки транспорту, зокрема в записі. Тривалість звучання сигналу становить три-п’ять хвилин.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button