Церковні дзвони замість сирен: фейк чи правда?
Таке рішення справді ухвалила Вінниця.
Таке рішення справді ухвалила Вінниця.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Днями Центр протидії дезінформації оголосив про нові сигнали тривоги, що багатьох спантеличило. Так, повідомлялося, що в деяких громадах сигналом хімічної небезпеки слугуватиме звук церковних дзвонів, сигналом радіаційної небезпеки — набат, а про евакуацію з міста сигналізуватиме гудок потяга.
Розробники застосунку «Повітряна тривога» заявили про те, що в інтернеті шириться фейкове відео про нові оповіщення: «Насправді таких оновлень не було, а саме відео — підробка». У цьому випадку, ймовірно, малося на увазі відео з електронною музикою замість звичних сирен.
А от щодо церковних дзвонів і набата пояснив Андрій Шаповалов, тимчасовий голова Центру протидії дезінформації. Він наголосив, що у повідомленні Центру малося на увазі виключно рішення Вінницької міської ради від третього серпня про розділення сигналів на різні види небезпеки.
Ці нові сигнали вирішили запровадити для тих, у кого немає смартфонів. Територіальні громади мають право запроваджувати власні сигнали, але вони не діятимуть по всій Україні, зазначив Шаповалов у коментарі телеканалу Київ.
ДСНС, своєю чергою, випустило роз’яснення щодо загальних сигналів тривог. Такими можуть бути уривчасте звучання електросирен або часті гудки транспорту, зокрема в записі. Тривалість звучання сигналу становить три-п’ять хвилин.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті