Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook/dovzhenko.centre

Асоціація європейських кіноархівів і сінематек звернулася до президента України Володимира Зеленського щодо важливості збереження цілісності колекції Довженко-центру.

«Важливо підтримувати цілісність колекції Довженко-центру, щоб центр продовжував її зберігати та робити доступною для дослідницьких і освітніх цілей, а також передавати для кінофестивалів та інших культурних подій за кордоном», – йдеться в заяві.

В асоціації наголошують, що Довженко-центр є «безцінним джерелом поширення української культури та перспективи протягом останніх шести місяців, а його команда сформувала важливу частину інформаційної мережі, яка познайомила з українським мистецтвом багато нових глядачів у всьому світі у цей вирішальний час».

17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-центру на три різні інституції. Його працівники вважають це фактичною ліквідацією. 

Припускають, що це може бути пов’язане з забудовою ділянки — п’ять років тому компанія A Development почала будувати поряд із центром три башти житлового комлексу. Будинки об’єднуватиме стилобат, в якому розташують торговельний центр. Водночас, за словами ексдиректора архіву Івана Козленка, при якому почалося будівництво ТРЦ, будівля Довженко-центру після реконструкції збереже автентичний вигляд.

Петиція до Кабміну про скасування реорганізації Довженко-центру зібрала майже 17 тисяч голосів з 25 тисяч необхідних.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button