Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізації: київська студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби

Авторам концепції реконструкції площі Перемоги у Вінниці запропонували скорегувати проєкт, передбачивши місце для вшанування пам’яті людей, загиблих 14 липня внаслідок ракетного удару, повідомляє Вінницька міськрада.

Концепцію оновлення публічного простору між Будинком офіцерів і Будинком побуту розробила київська студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби. Цю пропозицію було визнано найкращою на конкурсі в 2019 році. 

«Після 14 липня — вибуху у Вінниці на Замості, — сприйняття результатів архітектурного конкурсу по площі Перемоги змінилось. Катастрофічні руйнування споруд та найголовніше — втрата людських життів — викликали суспільний запит щодо необхідності проговорення, якого вигляду набуде площа та споруди після відбудови, яким буде місце пам’яті», — зазначив головний архітектор міста Євген Совінський.

Вінницька Агенція просторового розвитку пропонує залучити польські практики створення місць пам’яті.

Будинок офіцерів і Будинок побуту «Ювілейний» було зруйновано ракетним ударом. Водночас у Вінниці планують реставрувати будівлі.

14 липня Росія запустила з Чорного моря ракети «Калібр» по центру Вінниці. Внаслідок ударів загинули 28 людей, зокрема діти.

Площа після ударів 14 липня. Фото: ДСНС

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button