У проєкт реконструкції площі у Вінниці, куди потрапили російські ракети, додадуть місце пам’яті
Концепцію оновлення публічного простору розробила київська студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби.
Концепцію оновлення публічного простору розробила київська студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Авторам концепції реконструкції площі Перемоги у Вінниці запропонували скорегувати проєкт, передбачивши місце для вшанування пам’яті людей, загиблих 14 липня внаслідок ракетного удару, повідомляє Вінницька міськрада.
Концепцію оновлення публічного простору між Будинком офіцерів і Будинком побуту розробила київська студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби. Цю пропозицію було визнано найкращою на конкурсі в 2019 році.
«Після 14 липня — вибуху у Вінниці на Замості, — сприйняття результатів архітектурного конкурсу по площі Перемоги змінилось. Катастрофічні руйнування споруд та найголовніше — втрата людських життів — викликали суспільний запит щодо необхідності проговорення, якого вигляду набуде площа та споруди після відбудови, яким буде місце пам’яті», — зазначив головний архітектор міста Євген Совінський.
Вінницька Агенція просторового розвитку пропонує залучити польські практики створення місць пам’яті.
Будинок офіцерів і Будинок побуту «Ювілейний» було зруйновано ракетним ударом. Водночас у Вінниці планують реставрувати будівлі.
14 липня Росія запустила з Чорного моря ракети «Калібр» по центру Вінниці. Внаслідок ударів загинули 28 людей, зокрема діти.
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті