Мінкульт виступає проти закриття музею Булгакова у Києві
«Музей не винен. Його не варто чіпати», — заявив Ткаченко.
«Музей не винен. Його не варто чіпати», — заявив Ткаченко.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністр культури Олександр Ткаченко відкидає ідею закриття музею Булгакова в Києві, повідомляє Медіацентр Україна–Укрінформ.
«Мені дивно читати заяву спілки письменників. Чим їм завадив музей Булгакова у Києві, я не знаю. Булгаков — киянин. Так, у його художніх творах були репліки героїв щодо визвольної боротьби на початку ХХ століття. Але я думаю, що музей не винен. Точно його не варто чіпати», — зазначив очільник Мінкульту.
Раніше Національна спілка письменників закликала закрити музей російського письменника й натомість створити у будинку на Андріївському узвозі музей українського композитора Олександра Кошиця, який — стверджують у спілці — жив у цьому будинку.
У відповідь директорка музею Булгакова Людмила Губіанурі нагадала про радянський спадок самої спілки. Музей також опублікував на своїй сторінці коментар гіда-волонтерки Марини Сиченко, яка вважає, що культура скасування у випадку Булгакова тримається на статті Оксани Забужко 2015 року, яка містить упередження, перекручення та й «подекуди відверту брехню».
Сиченко також стверджує, що дошку пам’яті Кошиця прикріпили на будинок, спираючись на помилкові дані в радянському довіднику.
Читайте також: Михаїл Булгаков: великий письменник чи великий українофоб?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті