Потреби на відновлення України становлять майже 350 мільярдів доларів
На відбудову України необхідно 105 млрд доларів у короткостроковій перспективі.
На відбудову України необхідно 105 млрд доларів у короткостроковій перспективі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вартість потреб на відбудову та відновлення України оцінюється в понад 349 млрд доларів. Про це йдеться в звіті «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення», презентованому в Брюсселі.
За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, нагальне відновлення соціальної інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, термінові ремонтні роботи, закупівлі газу, відновлення важливих транспортних шляхів є пріоритетом держави на найближчий період.
Відповідно до результатів оцінювання Україні необхідно буде 105 млрд доларів у короткостроковій перспективі. Тільки на перший етап необхідно 17 млрд доларів, з яких Україна потребує 3,4 млрд вже в найближчі три місяці. Водночас ця сума не відображає повною мірою масштабів руйнувань і втрат.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла мобілізувати всі інструменти ЄС для забезпечення найнагальніших потреб, у тому числі житла для внутрішньо переміщених осіб та відновлення критичної інфраструктури.
ЄС вже мобілізував 10 млрд євро у вигляді фінансування, гуманітарної, екстреної та військової допомоги, у планах — виділення ще 5 мільярдів євро.
Станом на 22 серпня 2022 року в Україні пошкоджено або знищено понад 131 тисячу житлових будинків.
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті