Петиція до уряду про скасування реорганізації Довженко-центру набрала необхідну кількість голосів
У Довженко-центрі назвали ініціативу Держкіно ліквідацією національного кіноархіву.
У Довженко-центрі назвали ініціативу Держкіно ліквідацією національного кіноархіву.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Петиція про скасування реорганізації Довженко-центру на сайті Кабінету Міністрів набрала необхідних 25 тисяч підписів. У петиції назвали ініціативу Держкіно ліквідацією національного кіноархіву, який з 1994 року займається збереженням українських кінострічок.
В архіві вимагають визнати Довженко-центр державним фондом фільмів, що убезпечить цілісність і неподільність колекції, надати йому статус «національного», а також розглянути зміну організаційно-правової форми ー із державного підприємства на державне некомерційне підприємство.
17 серпня стало відомо, що Держкіно видало наказ про реорганізацію Довженко-центру на три різні інституції. Його працівники припускають, що це може бути пов’язано з забудовою ділянки — п’ять років тому компанія A Development почала будувати поряд із центром три башти житлового комплексу. Будинки об’єднуватиме стилобат, в якому розташують торговельний центр. Водночас, за словами ексдиректора архіву Івана Козленка, при якому почалося будівництво ТРЦ, будівля Довженко-центру після реконструкції збереже автентичний вигляд.
На захист Довженко-центру стала Асоціація європейських кіноархівів і сінематек. Там наголосили, що інституція є «безцінним джерелом поширення української культури та перспективи протягом останніх шести місяців, а його команда сформувала важливу частину інформаційної мережі, яка познайомила з українським мистецтвом багато нових глядачів у всьому світі у цей вирішальний час».
Рішення про реорганізацію також не підтримав комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради через те, що Довженко-центр одночасно має державну та комерційну складову. У Міністерстві культури звернули увагу на необхідність збереження музейної колекції архіву.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті