Офіс Трансформації склав топ-5 корумпованих чиновників середньої ланки КМДА
В однієї чиновниці з управління ЖКГ виявили зарплату в 23 мільйони гривень на рік.
В однієї чиновниці з управління ЖКГ виявили зарплату в 23 мільйони гривень на рік.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Офіс Трансформації Максима Бахматова за допомогою агенції OSINT-розслідувань Molfar назвав імена найбагатших чиновників середньої ланки у КМДА.
Розслідування зробили до початку повномасштабного вторгнення, але пів року не викладали. Рейтинг було складено з відкритих даних.
П’яте місце присудили Іллі Миколайовичу Паську, голові управління капітальних видатків Департаменту освіти і науки. Це один із найбагатших департаментів, на який виділено 40% бюджету Києва.
Активи чиновника склали 25 мільйонів гривень. У лютому 2017 року компанія сім’ї Паська придбала частину прибудинкової території на вулиці Антоновича за 5 мільйонів гривень і почала будівництво.
Сам Пасько, за декларацією, не має власної нерухомості, натомість орендує квартиру в Києві. За п’ять років на держслужбі він заробив 810 тисяч гривень, взявши при цьому 3,2 мільйона зворотної допомоги у своєї юрособи.
Четверте місце посів Владислав Анатолійович Волощук із Департаменту транспортної інфраструктури з активами на 33,5 мільйона гривень.
Чиновник володів будинком на березі озера у Гореничах. Площа цього житла — 517 м2, й на додачу 127 м2 господарських будівель. Будинок оцінюється у 1,1 мільйона доларів. Волощук судився за цей будинок із мачухою, тож із 2020 року володіє лише господарськими будівлями.
На третьому місці — Андрій Романенко, заступник директора Департамент транспортної інфраструктури КМДА. З 2008 року володіє магазином, майновим комплексом і двома земельними ділянками у Луганську.
2010 року разом з дружиною придбав два будинки по 200 м2 у Туреччині, а за два роки подружжя купило там само ще три квартири по 94 м2.
У 2016 році чиновник працював у компанії «Укрхімтрансаміак», директора якого звинувачували у відмиванні коштів. Наступного року безробітна дружина Романенка отримала в безкоштовне користування квартиру площею 74 м2 у Києві, а потім ще два автомобілі. При цьому чоловік отримував у КМДА зарплату в 10 тисяч гривень на місяць. Родина також декларувала накопичення в розмірі 657 тисяч доларів готівкою.
2019 року Рахункова палата звернулася до суду з заявою про порушення при закупівлі з боку Романенка, але суд відхилив заяву, бо та була неправильно оформлена.
Друге місце віддали Нелі Григорівні Комісаренко, яка працює в Департаменті житлово-комунального господарства КМДА, а до цього — начальницею відділу в управлінні ЖКГ Дніпровської райадміністрації. Комісаренко має 35,5 мільйона гривень активів.
За деклараціями 2019 та 2020 років, вона отримала на своїй посаді 22,5 і 23,8 мільйона гривень на рік відповідно, тобто майже по два мільйони на місяць. Її донька задекларувала дохід у 15,7 мільйона гривень.
На першому місці — Юрій Леонідович Назаров, який у 2017-2020 роках очолював Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА. Його активи становлять понад 45 мільйонів гривень.
У КМДА він отримував заплату в 20 тисяч гривень, володів 66-метровою квартирою в Києві, придбаною 2006 року.
Матеріальне становище Назарова змінилося у 2020 році після одруження з донькою голови партії ОПЗЖ Юрія Бойка Ярославою, яка з 2015 року була координаторкою проєкту Київ Смарт Сіті.
З того часу родина придбала дві квартири в Києві загальною вартістю 3 мільйони гривень, автівкою Audi за мільйон гривень й отримала в безкоштовне користування BMW та Chevrolet.
Назаров також фігурував у розслідуванні корупційних закупівель, де, зокрема, згадувалося, що чиновник живе в будинку на острові Долобецький, одному з островів Гідропарку.
Офіс Трансформації також присудив «гран-прі» — Валентині Петрик, яка працює на держслужбі в КМДА з 1996 року.
За цей час вона з чоловіком і донькою встигла придбати вісім машин, три садові будинки, вісім квартир, один великий будинок у Херсонській області, вісім земельних ділянок та гараж.
У 2020 році стала завідувачкою сектору тендерної закупівлі Департаменту молоді та спорту КМДА. Як зазначає Бахматов, після проведення тендерів у родини з’являлися нові квартири.
Офіс трансформації також занотував великі грошові подарунки, які отримували чиновники КМДА. Серед них — 5 мільйонів гривень, які отримав від бабусі на 33-річччя Суховий Денис Іванович із Дептрансу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті