Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23632 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Ілюстративне фото: Artemis Protection

З початком повномасштабної війни зріс попит на приватні бомбосховища, які купують переважно власники приватних будинків. Про це розповів LIGA.net власник будівельної компанії «БТК Альбатрос» Леонід Бенев’ят.

Кількість Google-запитів щодо бомбосховищ значно зросла. Якщо за січень запит «приватний бункер» загуглили лише 70 разів, то у квітні – вже 1600 разів. З квітня щомісяця кількість запитів стабільно спадала, хоча ще за неповний вересень досягнула показників вересня 2021-го.

Про сплеск попиту свідчать дані майданчику з замовлення послуг Kabanchik. З кінця лютого там зростає кількість замовлень на ремонт укриттів/підвалів, а також облаштування чи копання погребів. У червні кількість замовлень зросла на 100% у порівнянні з березнем. Попит видно і за оголошеннями на сервісі OLX. Десятки компаній пропонують вирити й залити бетонний бункер як у прифронтових містах, так і в тилу.

Багато замовлень стосуються погребів: українці просять викопати яму, залити підлогу бетоном й зробити вентиляцію. Це також стосується і підвалів багатоповерхівок. Майже половина усіх таких замовлень – з Києва. Решта – Київщина, захід і центр країни та Харківщина.

Скільки коштує бункер

За 100 тисяч гривень можна встановити у дворі бункер, щоб пережити обстріл. Це буде лише «залізобетонна коробка», без вентиляції, водовідведення чи додаткових виходів. Встановлення цих елементів може коштувати дорожче за сам бункер.

Фото: Альбатрос

Невеликий бункер для чотирьох осіб (20 кв. м), який витримає обстріл РСЗВ «Град» коштуватиме 20 тисяч доларів. Йдеться про бункер з бетонним перекриттям 50 см без особливих зручностей, у який треба спускатися драбиною. Такий невеликий бункер робиться за місяць.

Хто купує

Майже завжди замовники – власники приватних будинків далі від міста. Також бункерами цікавляться державні й приватні школи. Втім, з ними поки що все на етапі узгоджень із пожежниками. Найактивніше бункери продавалися у квітні-травні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button