Задля будівництва ЖК у Києві знесли пам’ятку архітектури XIX століття
У столиці зносять Деміївський промисловий комплекс, щоб побудувати на його місці ЖК.
У столиці зносять Деміївський промисловий комплекс, щоб побудувати на його місці ЖК.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Києві знищили пам’ятку архітектури та історії – колишній казенний винний склад No2 на Деміївці. На його місці будують житловий комплекс, пише краєзнавець Антон Короб.
За його словами, забудовник Perfect Group під ЖК Riverdale знищив визначну пам’ятку індустріального розвитку Києва на території колишнього заводу «Київгума». Ми звернулись за коментарем в Perfect Group.
«Маємо на місці міцної прекрасної споруди купу цегли та запланований новий масив житлової забудови без інфраструктури біля цвинтаря, промзони, залізниці. Транспортне та інфраструктурне навантаження не витримають Деміївка та Либідська. За умови продовження забудови це буде ще та клоака з постійними заторами та жахливим повітрям», – пише Короб.
ЖК розташовуватиметься на місці Деміївського ринку, поряд з Байковим кладовищем та транспортною розв’язкою. Сам ринок закрили ще першого листопада 2021 року. Під забудову потрапляють як приватна земля, так і комунальна земля, яка, можливо, зараз знаходиться у оренді. Проєкт розробило бюро Аrchimatika.
На місці колишнього снарядного заводу – пізніше «Київгуми» – планують вивести із колектора річку Совка та побудувати біля неї житловий комплекс Riverdale. Експерти стверджують, що це погана ідея, адже до річки приєднаний колектор зливової каналізації.
Концепцією передбачено збереження брами 1897 року авторства тодішнього головного архітектора Києва – Володимира Ніколаєва, а також цегляної труби, навколо якої планується облаштувати громадський простір.
Історія Деміївського промислового комплексу
У 1896 році на місці винокурні побудували другий казенний винний склад для зберігання спирту та горілки. Проєкти корпусів розробляв архітектор Володимир Ніколаєв. Також він спроєктував численні складські, виробничі, конторські та побутові приміщення, які було зведено протягом 1897-99 років. Під час будівництва було вирішено пристосувати склад для зберігання хлібних та виноградних вин. З початком Першої світової війни на Деміївці було створено снарядний завод для забезпечення боєприпасами діючої армії. Йому передали у тимчасове користування частину приміщень винного складу. Було зведено і нові виробничі споруди. У 1920-х роках на території снарядного заводу розташовувався завод «Київкаучук», який вже у 1931 році був прийнятий до системи головгумпрому наркомату важкої промисловості. Завод став називатися «Червоний гумовик». У 1994 році підприємство було реорганізовано у ВАТ «Київгума», а у 2008 році у ТОВ «Київгума».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті