У Києві жили 29 письменників, з яких лише шістьом присвячено музеї (список)
Семенко жив на нинішній Шовковичній, Підмогильний — в будинку біля Львівскої площі, де тепер розташовано кінотеатр «Ліра», Стус — на Чорнобильській.
Семенко жив на нинішній Шовковичній, Підмогильний — в будинку біля Львівскої площі, де тепер розташовано кінотеатр «Ліра», Стус — на Чорнобильській.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З 29 письменників, які жили в Києві, музеї є лише в шістьох, повідомляють ТЕКСТИ. Видання створило карту з київськими адресами літературних діячів та інфографіку з таймлайном років життя. Ми наводимо список, в якому кольором виділено тих поетів, прозаїків, драматургів, яким у Києві присвячено музеї.
Тарас Шевченко. Прожив близько року перед арештом у будинку в теперішньому провулку Шевченка біля Майдану Незалежності. В останнє перебування в Києві зупинявся на Пріорці.
Марко Вовчок. Зупинялася у тодішньому готелі «Московський» на вулиці Братській, 7 або в монастирському готелі на Трьохсвятительській, 4. Встигла пожити на Куренівці та на Великій Володимирській.
Іван Нечуй-Левицький. Жив на Ярославовому Валу, 31, на Пушкінській, 19. Музей однак, розташовано у Стеблеві на Черкащині.
Михайло Старицький. Останні роки життя мешкав на вулиці Саксаганського, 93, де нині розташовано Музей видатних діячів української культури.
Борис Грінченко. Поміж київських адрес Грінченка називають вулицю Паньківська, 8 та Гоголівська, 8.
Леся Українка. Жила на Саксаганського, 97.
Агатангел Кримський. Одна з його київських адрес — сьогоднішня вулиця Січових Стрільців, 55.
Олександр Олесь. До виїзду на еміграцію (внаслідок поразки УНР), за наявною інформацією, мешкав на вулиці Антоновича, 64/16.
Григорій Чупринка. Мешкав на Ярославовому Валу, 6, де тоді також була редакція газети «Рада».
Володимир Винниченко. Поміж його адрес називають, наприклад, вулицю Пушкінську, 23-б.
Микола Зеров. Жив на Богдана Хмельницького, 82 та Ярославовому Валу, 17.
Павло Тичина. Жив на вулиці Терещенківській, 5, де сьогодні працює його музей-квартира.
Михайль Семенко. Мешкав, зокрема, на нинішній Шовковичній, 36.
Віктор Петров. З-поміж київських адрес згадуються Малопідвальна, 10 до війни та Володимиро-Либідська, 16 у 1960-х роках.
Максим Рильський. Певний час жив у радянському письменницькому будинку «Роліт» на вулиці Хмельницького, 68. Та найзнаменитіше його помешкання — садиба у Голосієві, де тепер розташовано літературно-меморіальний музей Рильського.
Євген Плужник. Жив, зокрема, на Прорізній 18/1.
Володимир Сосюра. Жив у квартирі 34 в письменницькому будинку «Роліт».
Валер’ян Підмогильний. У мемуарах згадується одна з київських адрес Підмогильного — нинішня Велика Житомирська, 40. Будинок, у якому тоді містився кінотеатр «Кінематограф», а тепер — кінотеатр «Ліра».
Ґео Шкурупій. У справі НКВД повідомляється, що Шкурупія заарештували за адресою Короленка (тепер Володимирська), 51, кв. 12. Той будинок не зберігся, замість нього тепер стоїть споруда повоєнних часів.
Микола Бажан. У Києві жив багато де, зокрема й у «Роліті», а закінчив свої дні в тому ж будинку, що й Тичина — на Терещенківській, 5.
Докія Гуменна. Є дані, що мешкала на нинішній Шовковичній, 20.
Олена Теліга. Остання її адреса — нинішня вулиця Толстого, 25/2.
Павло Загребельний. Мешкав на Терещенківській, 5.
Олесь Бердник. Одна з київських адрес письменника — нинішній бульвар Марії Примаченко, 8-б.
Всеволод Нестайко. Мешкав на вулиці Шовковичній, 20.
Іван Драч. В останні роки життя часто мешкав на дачі в Кончі-Озерній, у будинку 17.
Василь Стус. Поміж київських адрес Стуса згадаємо вулицю Чорнобильську, 13-а.
Олег Лишега. Жив за адресою вулиця Княжий Затон, 17-б.
Олесь Ульяненко. Мешкав, зокрема, на вулиці Бориса Гмирі, 15-а.
Читайте також: Мінкульт виступає проти закриття музею Булгакова у Києві
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті