В Ірландії заявили, що більше не можуть гарантувати розміщення українським біженцям
В уряді закликають шукачів притулку обрати іншу країну, якщо є альтернатива.
В уряді закликають шукачів притулку обрати іншу країну, якщо є альтернатива.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
20 жовтня ірландський центр допомоги біженцям, розташований в аеропорту Дубліна, був тимчасово закритий для нових прохачів притулку. Як повідомляє The Mayor, приміщення було переповнене – людей було вдвічі більше ніж ліжок.
В уряді закликали українців, які рятуються від війни, а також інших шукачів притулку утриматися від приїзду на острів, якщо у них є альтернатива. За словами міністра з прав дітей, рівності та інтеграції Родеріка О’Гормана, «ситуація з розміщенням настільки жахлива, що людям доведеться спати на вулиці, якщо потік біженців не зупиниться».
За даними ООН, зараз в Ірландії зареєстровано 56 тисяч українських біженців. Однак проблема з житлом існує щонайменше з липня, коли зареєстровано було лише 43 тисячі українців. Тоді задля подолання кризи відкрили новий центр для біженців під Дубліном, а також оголосили про намір побудувати модульне житло.
У липні ми писали, що в уряді Ірландії повідомили про нестачу місць для розселення біженців з України. Нових прохачів притулку почали поселяти в порожній будівлі Дублінського аеропорту або у військкому таборі, де облаштували тимчасове житло.
Ірландію сколихнула масштабна житлова криза. Одна з найбільших платформ нерухомості Daft.ie повідомила про лише 700 об’єктів нерухомості для оренди, доступних у всій країні в серпні. Дефіцит житла експерти називають крахом ринку оренди.
Згідно з останніми даними перепису, в країні фіксували нестачу житла ще до напливу біженців. Ось чому уряд вирішив запровадити план «Житло для всіх», побудувавши 300 тисяч додаткових квартир до 2030 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті