Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Michał Parzuchowski / Unsplash

Міністерство освіти Угорщини доручило вилучити зі шкільного підручника з географії скандальний розділ про Україну, де країна описується як відстала територія етнічної ворожнечі між росіянами та українцями, повідомляє InfoPost з посиланням на HVG.

При цьому друковані підручники вже роздали восьмикласникам і вилучити їх неможливо. До частини, де йдеться про Україну, учні мають дійти у лютому-березні. На той час школам рекомендуватимуть вивчати тему України за оновленою онлайн-версією.

Надалі друковану книгу поступово вилучатимуть, аби на наступний навчальний рік діти вчилися за виправленим підручником. Текст узгодять з українськими громадськими організаціями.

Про що йдеться у підручнику?

Вміст підручника, затвердженого у 2018 році, оприлюднено на угорському Національному освітньому порталі. Книгу розробляв державний центр OFI.

У розділі про Україну стверджується, що «дві етнічні групи (росіяни та українціред.) часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів». На Підкарпатті живуть угорці, для яких економічна ситуація є несприятливою, бо це «один із найвідсталіших регіонів».

Єдиними високими горами в Україні є Карпати, стверджують автори, фактично заперечуючи приналежність Криму.

Ці тези ілюструються карикатурою «Кому має належати Україна», де ЄС і США намагаються видрати перевернутий жовто-синій прапор з-під російського ведмедя.

У наступних двох параграфах автори відзначають родючі ґрунти, виробництво зернових, важку промисловість і родючі копалини — наголошуючи, що попри це Україна є однією з найбідніших країн континенту. Ще одна ілюстрація показує розташування газопроводів, якими до Європи транспортується російський газ.

На початку вересня речник українського МЗС Олег Ніколенко заявив, що українські дипломати зустрілися з угорськими колегами й вимагали прибрати з підручника викривлені факти. Українські громадські організації в Угорщині підписали відповідну петицію до угорського уряду.

Нагадаємо, нещодавно глобальне опитування показало, що серед країн Європи найвищі проросійські настрої мають жителі Угорщини, Греції та Італії.

Читайте також: Заяви прем’єра Угорщини Орбана про чистоту раси шокували Європу. А ще він говорив про війну в Україні

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button