Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23632 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Американська компанія Westinghouse Electric Cо побудує першу в Польщі атомну електростанцію. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Моравецький повідомив, що Польща обрала уряд США і компанію Westinghouse для реалізації першої частини свого проєкту в атомній сфері вартістю 40 мільярдів доларів.

Представник американського уряду, якого цитує Reuters, сказав, що «це величезна угода, тому що мова йде не просто про комерційний енергетичний проєкт, а про те, як ми будемо визначати взаємозалежну безпеку на десятиліття вперед». За його словами, вибір американської компанії є посланням президенту РФ Путіну «про силу і згуртованість американо-польського альянсу».

Westinghouse конкурувала державною компанією Korea Hydro Nuclear Power з Південної Кореї. Варшава також вела переговори з французькими компаніями щодо проєкту.

У Польщі немає жодної атомної електростанції. 2020 року було укладено угоду про співпрацю Польщі та США щодо розвитку програми польської ядерної енергетики і цивільної атомної галузі. Вона передбачає побудову сучасних та великих реакторів типу PWR, будівництво і введення в експлуатацію двох атомних електростанцій з трьома реакторами кожна. Побудову першого реактора планується розпочати 2026 року, а введення в експлуатацію – 2033.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button