Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Ту-95 з ракетами Х-101. Фото: Dmitry Terekhov / Вікіпедія

Ракетного потенціалу Росії вистачить максимум на три масовані атаки, подібні то тієї, що мала місце 15 листопада, повідомили Українській правді високопоставлені джерела у силовому блоці.

Міністерство оборони України опублікувало оцінки вичерпання ракетного арсеналу Росії. Найбільше з початку великої війни ворог витратив ракет «Іскандер» — 87%. Вони продовжують вироблятися, але не в такій кількості, щоб швидко компенсувати витрати.

15 листопада російська армія запускала по території України «Калібри», Х-101 та Х-155, а також придбані в Ірану дрони-камікадзе. «Калібрів» лишилася третина, а Х-101 та Х-155 — половина запасів.

При цьому, як виявили Defense Express, одна з випущених під час останньої атаки ракет типу Х-55 (подібних до Х-155, але розроблених як носій ядерної зброї) взагалі не мала бойової частини — замість неї прикрутили імітатор ядерної боєголовки. На думку видання, те, що росіяни взяли ракету з ядерного арсеналу та відстріляли її з порожньою болванкою, може свідчити про критичне вичерпання запасів.

Ще один показник — однією зі збитих 15 листопада ракет була Х-101, виготовлена у третьому кварталі цього року. Зазвичай відстрілюють старіші ракети і вже потім — виготовлені недавно.

Щоб відновити ракетні запаси Росії знадобиться від 14 до 16 місяців, вважають джерела УП.

Наразі українська протиповітряна оборона збиває приблизно 70% ракет.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button