Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 191 днів. За цей час ми опублікували 25513 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У листопаді фонди Район #1, який до війни займався розвитком вулиці Рейтарської, та ГО «Обʼєднаний Гуманітарний Фронт» (UHF) запустили пілотний проєкт з будівництва приватних каркасних будинків для людей, чиї домівки постраждали від бойових дій і не підлягають відбудові.

Команда Район #1 почала відновлювати домівки в селах на Київщині ще на початку літа. Тоді ж почали розробляти проєкт будинку, вартість якого була б такою ж, як і ціна модульного тимчасового житла — 15-18 тисяч євро, але якість — значно вища.

Засновники фонду Андрій Тітаренко та Андрій Копиленко зупинилась на одній з головних технологій у США та Канаді: каркасному будівництві з деревини. Разом з архітекторами та інженерами розробили типовий проєкт.

Такий будинок можна побудувати за один-два місяці. Технологія дозволяє масштабуватись лише за рахунок кількості будівельників.

UHF займалися пошуком фінансування будівництва перших трьох будинків та залучили криптобіржу WhiteBIT. Кошти, вторговані від продажу колекції NFT, пішли на будівництво нових осель. Компанія StanleyBlack&Decker подарувала інструменти DeWalt, які незалежні від наявності електрики.

Восьмого листопада почали зводити будинки у трьох селах Київської області: Жерева, Тетерівське та Михайлівка-Рубежівка. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button