Українська мова стала найбільшим трендом року в Duolingo
Понад 1,3 мільйона людей в усьому світі почали вивчати українську на знак солідарності.
Понад 1,3 мільйона людей в усьому світі почали вивчати українську на знак солідарності.
Цьогоріч українська мова продемонструвала найстрімкіше зростання популярності на онлайн-платформі для вивчення мов Duolingo.
«Найбільшим трендом 2022 року став глобальний стрибок у кількості людей, що вивчають українську, — йдеться у щорічному звіті Duolingo. — Після того, як Росія вторглася в Україну в лютому, понад 1,3 мільйона людей в усьому світі почали вивчати українську на знак солідарності».
Пік інтересу до української припав на кінець березня та лишався стабільно високим до кінця року. При цьому різке зростання зацікавленості в мові спостерігалося не лише в географічно близьких до України країнах, але і в Аргентині, Японії, В’єтнамі.
Значний приріст показали країни, що прийняли найбільше українських біженців, — наприклад, у Німеччині кількість тих, хто вивчає українську, зросла на 1651% порівняно з минулим роком.
Якщо торік серед німецьких користувачів українська за популярністю була 36-ю з 40 доступних у застосунку Duolingo мов, то зараз вона входить у топ-15. Аналогічно, у Великій Британії українська піднялася з 37-го на 17-те місце, у США — з 36-го на 22-е.
Українці, зі свого боку, так само активно взялися за вивчення мов країн, де вони оселилися. Так, у Німеччині німецька мова стала другою за популярністю. Також за рік кількість українців, які вирішили пройти отримати сертифікат на знання англійської мови (Duolingo English Test), зросла на 4000%.
У Duolingo зазначають, що мова була однією з тем, які відрізняли висвітлення війни Росії в Україні в медіа на тлі інших гуманітарних та політичних криз. Наприклад, активно обговорювалося, чим українська відрізняється від російської.
«Причина різкого зростання популярності української, ймовірно, також пов’язана з уявленнями людей про саму мову: хоча українська використовує кирилицю, учні, можливо, помітили її схожість з англійською та іншими європейськими мовами», — додає Duolingo.
Звіт Duolingo використовує дані з понад 500 мільйонів акаунтів користувачів застосунку.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті