Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26348 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: normanfosterfoundation

Фундація британського архітектора Нормана Фостера оприлюднила мастерплан реконструкції Харкова. Документ став спільною роботою інженерної студії Arup, Norman Foster Foundation та харківських архітекторів.

Роботи по відбудові здійснюватимуться на безоплатній основі. Під час розробки проєкту було проведено понад 100 зустрічей та робочих сесій. Архітектори виділили п’ять блоків розвитку міста: спадщина, річки, промисловість, відбудова житла та створення наукового кварталу. Очікується, що реалізація має початися наступного року.

Проєкт спадщини передбачає створення нової архітектурної пам’ятки у центрі Харкова. На думку Фостера, це сприятиме шанобливому підходу до відновлення історичних будівель. Вугільний завод у місті перетворять на центр екологічно чистої енергії.

Згідно із проєктом житлового будівництва, у Харкові модернізують панельні житлові квартали та створять енергоефективні будинки. Dezeen пише, що Фостер запропонував реконструювати будівлі радянської забудови без розселення. Він пообіцяв направити до міста групу фахівців, які навчать місцевих архітекторів модернізувати старі споруди за новими технологіями.

«Найголовніше, що коли йде реконструкція, жителі можуть знаходитися всередині абсолютно безпечно. Ми даємо будинку друге життя, його розроблюють за європейськими стандартами. Такі методи застосовують у Європі – з різних матеріалів, з різною економічною ефективністю», – пояснив архітектор.

Проєкт наукового кварталу має розвивати високотехнологічну промисловість, центри дослідження та стартапи, щоб відновити індустріальну базу міста. Науковий парк розташовуватиметься біля ринку «Барабашово», частина якого була зруйнована росіянами.

Проєкт розвитку річок передбачає перетворення 6-кілометрової смуги біля річки Немишля на екологічний, пішохідний та велосипедний простір.

Харківська група архітекторів та Norman Foster Foundation готують підсумковий документ, який буде представлений широкому загалу найближчими тижнями. Водночас, як пише місцеве видання «Об’єктив», деякі харківські архітектори стурбовані тим, що Фостер створює хмарочоси та інші будови зі скла та металу, не характерні для міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button