У Бучі росіяни дзвонили додому з телефонів своїх жертв, — розслідування The New York Times
Журналісти ідентифікували десятки російських солдатів, які вбивали людей у Бучі.
Журналісти ідентифікували десятки російських солдатів, які вбивали людей у Бучі.
Команда розслідувачів The New York Times ідентифікувала понад 20 російських військових, які вбивали цивільне населення Бучі під Києвом.
Навесні журналісти видання вже оприлюднювали результати розслідування злочинів, вчинених російською армією під час окупації міста, зокрема карту вбивств. Вони продовжують досліджувати цю тему вже протягом восьми місяців, вивчаючи зйомки камер спостереження, свідчення бучанців, а також маючи ексклюзивний доступ до даних, наданих українською владою. Результати вони готові надати Міжнародному кримінальному суду.
«Жертви з вулиці Яблунської не загинули внаслідок перехресного вогню між російськими та українськими силами. Не були вони й випадковими жертвами “туману війни”. Наше розслідування показує, що російські військові навмисне вбивали їх, вочевидь, у межах системної операції з “зачистки”, щоб забезпечити шлях до столиці», — підсумовують журналісти.
Так, у Бучі діяв 234 десантно-штурмовий полк під командуванням підполковника Артема Городилова, який базувався у Пскові.
Одним із доказів стали дані про дзвінки псковських десантників своїм родинам. Жителі Бучі, які зазнали допитів, повідомили, що окупанти часто вилучали їхні телефони. Журналісти припустили, що росіяни також могли користуватися мобільниками страчених жертв, тож опитали родичів загиблих, записали номери і дістали дані про вихідні дзвінки на територію Росії за той період.
Припущення підтвердилося: російські солдати регулярно використовували телефони своїх жертв, щоб подзвонити додому в Росію. Часто за кілька годин після страти.
Ідентифікуючи цих росіян, журналістам часом вдавалося поговорити телефоном не лише з їхніми родичами, але й із ними самими. Двоє з військових навіть підтвердили, що служили у 234 полку та були в Бучі.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті