Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Anastasiia Krutota / Unsplash

До 2030 року населення України скоротиться щонайменше до 35 мільйонів, припускає директорка Інституту демографії Елла Лібанова, повідомляє Укрінформ.

«Я мрію, щоб до 2030 року нас було 35 мільйонів. На жаль, цього може й не бути. Тому що війна триває, ми втрачаємо людей через надмірну смертність. Це не тільки загиблі, а й ті, хто вмирає через стреси, перевантаження, неякісне харчування, недостатність медичної допомоги», — зазначає Лібанова.

За оцінками Держстату, населення України на початок 2022 року становило 41 мільйон. Водночас Лібанова припускала, що нинішнє населення вже зараз становить 34-35 мільйонів.

Чинники демографічної кризи — падіння народжуваності та міграція за кордон через війну.

На думку Лібанової, вже у прийдешньому році стане відчутним «катастрофічне» падіння народжуваності. Торік індекс народжуваності становив 1,1 — кількість дітей, які народжувала одна українка за своє життя. За прогнозом демографині, у 2023 році цей показник може бути нижчим за 0,8.

Щодо українців, які виїхали за кордон, то певна кількість із них повернеться, але це залежатиме від тривалості бойових дій та від ступеня руйнування інфраструктури. Чим довше триватиме війна, тим краще біженці адаптуватимуться на новому місці.

Раніше Лібанова пояснювала чинники, які впливають на бажання повернутися в Україну. Зокрема велику роль відіграє освіта.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button