З театру в Чернівцях зняли погруддя Пушкіна. Його зберігатимуть зі Сталіним (фото)
Фасади будівлі прикрашають погруддя європейських композиторів, до яких у радянський період додали Шевченка та Пушкіна.
Фасади будівлі прикрашають погруддя європейських композиторів, до яких у радянський період додали Шевченка та Пушкіна.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З фасаду Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської за допомогою автовишки зняли гіпсове погруддя російського поета Олександра Пушкіна, повідомляє облрада.
На дозвіл від Мінкульту демонтувати бюст чекали кілька місяців — адже будівля є пам’яткою архітектури національного значення.
Пушкіна вирішили зберігати у складському приміщенні театру, поруч із бюстом Сталіна.
Натомість на звільненому місці на фасаді встановлять інше погруддя. Серед варіантів — Юрій Федькович та Леся Українка. Опитувальник незабаром з’явиться на сторінці театру у Facebook.
Необарокову будівлю Чернівецького театру було зведено в 1905 році. Головний фасад прикрашають рельєфні погруддя Шекспіра та Вагнера, інші фасади — Бетховен, Гайдн, Гете, Моцарт, Шиллер і Шуберт. У радянський період до них додали Тараса Шевченка та Олександра Пушкіна.
Так само планують замінити погруддя російських діячів на станції київського метро «Університет». Оформлення платформи включає вісім бюстів: Івана Франка, Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Олександра Богомольця, Олександра Пушкіна, Дмитрія Менделєєва, Михайла Ломоносова та Максима Горького.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті